Jak vrátit po zimě auto do správné kondice? Víme jak na to!

Jak vrátit po zimě auto do správné kondice? Víme jak na to!

Jarní úklid nemusí být nutně spojený pouze se smýčením bytu nebo domu a přípravou chaty na novou jarní sezonu. Stejnou pozornost si zaslouží i naše vozy, které si v zimě užily víc než dost. Nejde zdaleka jen o vysátí interiéru a návštěvu myčky. Zanedbání pečlivé kontroly stavu vozu totiž může později znamenat značné problémy a nepříjemnosti. O co bychom tedy neměli s příchodem jara naše vozy ochudit?

 Čistota půl zdraví – i pro váš vůz

Mytí auta se může v zimním období zdát jako zcela zbytečné, neboť vůz je většinou znovu špinavý ještě dřív, než stihnete dojet z myčky na parkoviště. S příchodem jara se ale situace zlepšuje, a to je ta pravá chvíle na důkladné mytí karoserie, podvozku i interiéru. Hlavním cílem velkého jarního mytí by mělo být odstranění zbytků posypové soli, která způsobuje korozi. Ohrožené jsou především oblasti kolem výfuku a další části podvozku. Nezapomeňte proto v myčce vždy volit program, který mytí podvozku obsahuje. My doporučujeme zvolit ruční mytí auta.

wheels-1813465_1920

Pečlivá kontrola

V zimním období ležel na silnicích posypový štěrk, který mohl poškodit mnohé části našich vozů. Nechte si v servisu zkontrolovat tlumiče, ramena náprav, pružiny, ale i další části ve spodní části vozu. Speciální případ potom tvoří brzdové destičky a kotouče, které mohly také doznat poškození.

 

Štěrk a malé kamínky mohly také způsobit škrábance na karoserie. V takovém případě je na místě obrátit se na kosmetický autoservis, kde umí v takovýchto a podobných případech karoserii kvalitně a rychle navrátit do původního stavu. Nezapomeňte ani na čelní sklo, které taktéž mohlo utrpět nějaké malé poškození. Zkontrolujte také stěrače, jejichž gumičky mohou být díky zmrazkům poškozené.

Věnujte svému vozu trochu pozornosti aby na novou sezonu nejen pěkně vypadal, ale byl též stále 100% funkční a bezpečný.

bmw-1712736_1920

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner