Jak správně pečovat o alu kola

Jak správně pečovat o alu kola

Řešíme tu situaci rok co rok. Na autě máme krásná alu kola a s příchodem zimy musejí pryč a nastupuje čas "plecháčů". Pokud jste v poslední době nákup litých kol řešili, jistě nám dáte za pravdu, že ceny klesly opravdu na historické minimum. Kvalitní a hlavně designová kola se tak dnes přibližují cenám plechových disků. Komu tedy opravdu na vzhledu svého plechového miláčka záleží, může nyní s klidem na liťácích jezdit celý rok! Je zde ale pár pravidel, která by jste měli jistě dodržovat. Zajistíte tak kolům delší životnost.

Co  alu kolům nejvíce škodí

Dávat pozor bychom si měli zejména na zaschlé nečistoty jako například asfalt, sůl a bláto. Bohužel, kombinace těchto částic se sluníčkem mohou disk poškodit. Problém jsme nyní pojmenovali a pusťme se tedy do správného ošetřování. V péči o kola nehledejte žádnou vědu. Postačí nám většinou teplá voda a čistící prostředek s odmašťujícím účinkem. Aplikaci provádějte houbičkou nebo hadříkem. Vyvarujte se čemukoliv, co může způsobit poškození povrchu disku. Po vyčištění disk osušte a pokud uznáte za vhodné, celý proces opakujte.

Zaschlý asfalt je samostatnou kapitolou. Pokud na elektronech zpozorujete přítomnost asfaltu, pokuste se jej očistit před zatvrdnutím. Pokud k tomu přeci jen dojde, doporučuje se využít vatu a sádlo. Samozřejmě se dá zakoupit také spousta speciálních čistících prostředků určených výhradně k čištění tohoto druhu nečistot. Před použitím je ale vždy zkuste aplikovat na méně viditelné části disků. Použití těchto přípravků by jste  měli také omezit na nejnutnější míru. Pamatujte, že obsahují chemikálie. Po celém procesu opláchněte elektrony teplou vodou se saponátem.

Kvalitní elektrony

Teorii máme nyní zvládnutou dokonale. Pokud budete dodržovat výše uvedené požadavky, zajistíte kolům dlouhou životnost. Pokud vás náš dnešní článek přesvědčil o nákupu elektronů, zkuste využít nabídku eshopu http://aaaalu.cz. Čekat můžete 15 tisíc alu kol skladem ve velmi povedených designech a opravdu jedny z nejnižších cen v Čr.

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner