Jak snížit hluk v automobilu?

Jak snížit hluk v automobilu?

Hluk ve voze výrazně snižuje požitek z jízdy, způsobuje, že se řidič nemůže na řízení svého vozu tolik soustředit a vylučuje bezproblémové hovory prostřednictvím handsfree. Kromě toho způsobuje, že se řidič při delších cestách rychle unaví nebo dojede na místo určení unavenější než by chtěl.

Nejhorším důsledkem hluku ve voze je však bezesporu skutečnost, že si během dlouhých jízd nebudete moci užít kvalitní a ničím nerušený poslech hudby.

Za nepříjemným hlukem v automobilu může stát celá řada faktorů. Během jízdy se může dostavit nejrůznější vrzání namáhaných materiálů nebo rezonance, přičemž zejména při vyšších rychlostech na dálnici začíná být patrný i hluk od kol nebo hluk aerodynamický.

Odhlučnění = zvýšení jízdního komfortu

Chcete-li zvýšit váš celkový jízdní komfort, bude nutné podniknout kroky, které zdroje těchto nežádoucích jevů účinně potlačí a eliminují vrzání plastových částí.

V rámci řešení těchto problémů je nutné zaměřit se přesně na to, co vám vadí, jinak řečeno – jaký typ hluku potřebujete eliminovat. Z obecného hlediska platí, že nejúčinnějším řešením nepříjemných zvuků v automobilu je celkové odhlučnění vozu. Samozřejmě čím razantnější, tím lépe.

Prostřednictvím kompletního odhlučnění vozu dosáhnete toho, že se míra nežádoucího hluku v automobilu během jízdy sníží na minimum. V rámci odhlučnění celého auta se vylepuje speciální antivibrační, protihlukový a akustický materiál, kterým se pokrývají kritické části vozu.

Naši profesionální technici v dílně 2din.cz přesně vědí, jak a kam aplikovat protihlukové materiály tak, aby měly co možná největší efekt. Zákazník se proto nemusí bát, že by odhlučnění jeho vozu bylo provedeno špatně.

Mnozí jsou toho názoru, že rozebrání interiérových částí vozu vede k tomu, že tyto části následně začínají vrzat. Bohužel je to mýtus. Odhlučnění vozu se provádí právě proto, aby se tyto rezonance a vrzání odstranily. Plastové části vozu se polepují speciální páskou nebo akustickou pěnou, aby byl jejich vzájemný kontakt co nejvíc omezen. Je to totiž právě on, kdo je původcem nežádoucího vrzání.

Pokud to s odhlučněním vozu myslíte smrtelně vážně, např. za účelem komfortnější jízdy s pocitem o třídu vyššího automobilu a zcela bez vrzání, vyplatí se investovat do kompletního odhlučnění celého vozu.

Zbavíte se i nepříjemného hluku z kufru (obzvláště pokud řídíte vůz kombi), sníží se hluk aerodynamický, zlepší se akustické vlastnosti reproduktorů a utlumí se nárazy při nerovnostech.

Pokud odhlučnění, tak StP

StP je přední evropský výrobce široké palety antivibračních, protihlukových a akustických materiálů, které naši technici používají k odhlučňovacím pracím a s nimiž již u nás jezdí stovky spokojených zákazníků.

 

 

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner