Jak probíhá výkup aut

Jak probíhá výkup aut

Prodat staré, nepojízdné nebo havarované auto může být někdy problém. Pravděpodobně se vyberete jednou ze tří cest - prodej auta svépomocí, pomocí  bazaru nebo firmy, které se specializují na výkup aut.

Co tak vyzkoušet výkup aut? Výkup aut je způsob jak se "zbavit" vašeho auta jednoduše. Výkupčí mají většinou zájem o různé značky a typy aut – BMW, Kia, Škoda, Lada a podobně.

Jak probíhá výkup aut?

Určitě jste se zamýšleli nad otázkou, jak probíhá výkup aut. S výkupem si firmy poradí skutečně bleskově – od prvního telefonátu po vyplacení peněz nemusí uplynout více než několik hodin. Cenu výkupu budete znát ještě před podpisem smlouvy. Peníze za výkup dostanete v hotovosti, a to ihned po podpisu kupní smlouvy. Veškerou administrativu spojenou s výkupem aut vyřeší za vás firma.

Kromě autovraků se dají vykoupit stavební či užitková vozidla, veteráni, nepojízdná či havarovaná vozidla a vozidla, která již nemají platnou STK.

Jaké dokumenty potřebujete při výkupu vozu?

Výkup aut se neobejde bez určitých dokladů. Při výkupu automobilu je třeba mít u sebe následující doklady:

  • Velký technický průkaz,
  • Malý technický průkaz,
  • Občanský průkaz nebo pas,
  • Plnou moc – v případě, že nejste vlastníkem vozidla. Plnou moc lze dodat i později poštou a nemusí být úředně ověřena.

Likvidace vozidel

Již před samotnou likvidací automobilu budete vědět částku, kterou dostanete za likvidaci vozidla. Konkrétní cena je určena vždy až na místě. Technici se musí nejdříve na auto podívat. Po likvidaci auta vám bude vystaven protokol o převzetí vozidla, které bylo ekologicky zlikvidováno. S tímto dokladem a samozřejmě technickým průkazem vozidla se dostavíte na dopravní úřad, kde auto odhlásíte.

Výkup aut v celé České republice

Výkup aut je možné realizovat v celé České republice. Firma vás do 24 hodin navštíví v městech jako Brno, Praha, Ostrava, Zlín, Hradec Králové a podobně.

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner