Jak na prodej automobilu

Jak na prodej automobilu

Pokud jste již někdy prodávali či kupovali automobil, asi nám dáte za pravdu, že to není věc jednoduchá. Na protřelého obchodníka, který se v nákupu či prodeji vozů pohybuje celý život není těžké narazit. Pokud nejste dostatečně zběhlý, je pak těžká i obrana.V zásadě nám tak zbývají dvě varianty, postarat se o vše sám a využít služeb inzertních serverů, nebo se obrátit na autobazar.

Prodej na vlastní pěst pomocí autobazaru

Autobazar  bývá většinou rychlá volba.V případě nákupu vozu si vůz prohlédnete, absolvujete testovací jízdu a pokračujete v dalších jednáních. U seriózních autobazarů je  možné si prověřit stav vozidla svým mechanikem. Zjistit si nezávisle historii vozidla pomoci VIN kódu bývá také standardem a tak se rozhodnout na základě maxima možných informací. Tam, kde vám autobazar v poskytnutí těchto informací brání buďte obezřetní. Příběhy o jednom, maximálně dvou majitelích, kteří provozovali vozidlo jen příležitostně neberte moc vážně. Autobazary vždy prezentují historii vozidla v lepší světle.Příběhy o stočených kilometrech se stali již legendárními, takže zde není potřeba příliš rozepisovat. Sám  jsem byl svědkem dvou momentů, kdy nabízená vozidla neodpovídala skutečnému stavu v řádech 100 tis. najetých kilometrů. Nechceme zde nechceme vytvářet fámu, že každý autobazar není poctivý.

Inzertní servery

Variantou je realizovat prodej vozu přes inzertní servery. V tomto případě celá tíha prodeje spočívá na vašich bedrech. Inzertních serverů s inzercí aut je u nás mnoho, doporučujeme inzerovat jistě na známých serverech s velkou návštěvností. Pravděpodobnost prodeje je zde mnohem vyšší. Mezi "velké hráče" inzerce aut patří jistě bazoš a megainzerce.cz. Oba servery mají mnoho společného, my se ale podíváme detailněji na druhý zmiňovaný.

Co třeba Megainzerce.cz - online inzerce zdarma

Server megainzerce.cz nabízí inzerci přehledně rozdělenou do několika kategorií, inzeráty zde můžete topovat aby jste dosáhli přednostního zobrazení a uspíšili tak prodej. Server si také hodně zakládá na způsobu vložení článků. V podmínkách pro psaní inzerátů naleznete poměrně šikovného rádce, který se vás snaží navést k co nejlepšímu sestavení inzerátu. Dobře sestavený inzerát má tak mnohem vyšší šanci na nalezení. Nezapomeňte také na univerzální pravidlo - v inzerátech nikdy nelžete. Upřímnost každý kupec docení.

Ať už  rozhodnete prodat svůj vůz přes autobazar, nebo přes inzerci, vždy buďte obezřetní. Téměř vždy se jedná o investice vyššího rázu a jako nikdy platí pravidlo - dvakrát měř a jednou řež.

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner