Jaguar Sportbrake

Jaguar Sportbrake

Jaguar Sportbrake

Nuže, Jaguar a Land Rover, nám slíbili novou modelovou lavinu, tak jdeme na to, tady to je. Nedávno odhalený a velmi nepravděpodobný, i když neignorovatelný Evoque kabriolet a teď tohle, Jaguar Sportbrake. Možná méně podivný, ale neskutečně atraktivní. Jop, pokud máte peníze a neobvykle tvarovanou díru ve své garáži, JLR ji chce zaplnit.

I když tohle není Jaguarovo první kombi, ale jejich druhé. V 90. letech bylo první a opravdu krásně vypadající X-Type kombi (vždy se cítím provinile, když vypustím tyto slova). Sportbrake je samozřejmě zvětšený XF, a jak se patří, tak je to auto s náležitými sportovními ambicemi. Je to spíš větší rival BMW M5 Touring, než Mercedesu E-class kombi, které spolkne téměř o 300 lahví minerální vody více. Ne že by se tím Jag musel trápit, posledně jmenovaný by mohl spolknout či doslova pohltit velrybu.

Ne že by Sportbrake byl nějak lehký. Přes všechen poslední životní styl prototypů, tohle je skutečné auto, má skutečnou schopnost splnit dvojroli životního stylu, dokonce je to jen jednou do roka, když potřebujete přenést domů dvoumetrový vánoční stromek.

Zadní sedačky spadnou dolů, když zmáčknete tlačítko a jak můžete vidět z obrázků, je to pořádný byt, prostě neomezený prostor. Panel se uprostřed zvedá, aby utvořil tři menší, čímž zajišťuje spoustu prostoru. Je to něco, co je již dlouho vždy vítané, jako víno, které se prodává ve skleněné lahvi.

Všechno to je samozřejmě o prodloužené střešní linii (která současně přidává skoro dva palce v prostoru nad hlavou a na zadních sedadlech také) a extra úpravě zadních oken. K tomu máte pár možností: chrom nebo černá (v ceně). Standardní chrom verze dělá dojem jako XJ (také opravdu příjemný), verze s černým paketem obzvlášť příjemná, když navíc zaškrtnete možnost Aero Packu (přední spoiler, rozšířené a větší prahy, folie na zadních oknech), tak vás to donutí říct si „Vypadá …fantasticky“.

Vzniká však otázka, zda je to i po nějakých praktických nesmyslech stále Jaguar? Chceme vědět, jestli si myslíte, že vypadá dobře a pokud se vám ten Jag nelíbí, tak chceme vědět, kdy zhruba si zajdete k očnímu?

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner