Honda Brio – první jízda

Honda Brio – první jízda

Honda Brio

Pokud jste sledovali vynikající slavnostní Indický speciál Top Gearu, naučili jste se dvě důležité věci. Zaprvé, nikdy si neobjednávejte oběd od Jeremyho Clarksona. Zadruhé, pokud máte pravidelnou cestu po apokalypticky nepříjemné Indické dvouproudové silnici na palubě tuk-tuku, také se přetrhnete, abyste měli Tatu Nano. Musí to vypadat jako vrchol automobilové znamenitosti.

Jak se zdá, Indický trh s novými auty vzrostl o více než 30% za minulý rok. Ano, o 30%.  Takže, hlavní prodejci aut ve východní Evropě pláčou řeky slaných slz a Renault, jméno velkého hráče, si ukrojil polovinu britské nabídky i s ohledem na rozpadající se prodeje. Je tu skutečná zlatá horečka, proniknout na nově vznikající trh. Honda myslí, že Jazz by mohl udělat v Indii boom, ale byla beznadějně optimistická se svými cenami. Brio je jejich nová „sub-compact“ kopie, měřící celkem drobných 3.6metru na délku a vyráběna s vysokým stupněm lokalizace v továrnách Hondy v Indii a Tchaj-wanu. Ceny začínají přibližně na 140 060Kč.

Je to křáp že? Opravdu jsem si to užil. Bezpochyby jsem měl nejkratší testovací jízdu na světě po Motegi, který patří Hondě. I tak to ale stačilo k tomu, aby mi malý vůz ukázal svoji chytrost a robustnost. Testoval jsem Tchaj-spec verzi: žádné topení, jen chladná ventilace. Imaginární. Základní model též nemá ABS nebo airbagy (a to z ní dělá Tuk Tuk), ačkoliv dostanete ostatní příjemnosti jako elektrická zrcátka, bezklíčové otevírání, USB a AUX konektor na vrcholku potravního řetězce. Na našem úžasném konci představení, je to kupodivu vítaný budíček.

Jinak je to správná malá scvrklá Honda. Kabina je převážně béžová, ale perfektně zpracovaná, je kupodivu prostorná (až na malinkatý kufr), řízení je OK, 87 koňový 1.2l VTEC (jednotka z Hondy Jazz), dělá úžasnou práci s 920 kilogramy váhy a spotřebuje v průměru  5l/100km. Dokážu si představit uskakování výmolům tiše a vesele v jednom z nich, i když bych chtěl mít airbagy a ABS. Děkuji.

Pamatujte, Honda vyhrála jackpot prodejem původního Civicu v době ropné krize v USA v sedmdesátých letech. Brio  naznačuje, že neztratila svůj společenský dotek.

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner