Havarijní pojištění může mít levněji každý. Co pro to musíte udělat vy?

Havarijní pojištění může mít levněji každý. Co pro to musíte udělat vy?

Všechno zlé je k něčemu dobré, dokonce i pandemie koronaviru. Vládní restrikce se, mimo jiné, projevily sníženou nehodovostí na silnicích, a v konečném důsledku i výrazně nižší úmrtností. Dle statistik, které jsou veřejně dostupné zde, v roce 2020 zemřelo na českých silnicích „pouze“ 460 lidí, což je nejméně v historii. Důvod je prostý – lidé trávili mnohem více času doma. Jaké číslo se usídlí na grafu za tento rok, ukáže teprve čas. V souvislosti s aktuálním rozvolněním a blížící se dovolenkovou sezónou však rozhodně není od věci havarijní pojištění. Ještě ho nemáte a neradi byste se plácli přes kapsu?

Rok 2020 byl optimističtější nejen ohledem na nižší úmrtnost. Za pozornost stojí také celkový počet nehod. Meziroční pokles o téměř 13 tisíc případů je jistě pozoruhodný. I tak jich ovšem statistika uvádí 94 794, což je v průměru 260 za den a faktem zůstává, že nehodu může způsobit každý. Stačí drobné zaváhání nebo chvíle nepozornosti. V takové situaci přichází finanční pomoc od pojišťovny vhod. Zatímco povinné ručení kryje škody způsobené vozidlem, „havarijko“ slouží ke krytí škod na vlastím autě. A nejen to – produkt lze nastavit tak, aby pokrýval škody také v případě vandalismu, odcizení nebo poškození následkem živelné pohromy.

Tipy, jak za havarijní pojištění ušetřit

Pokud vás od uzavření havarijního pojištění odrazuje vysoké pojistné, jistě vás potěší zjištění, že cesta k významné úspoře není vůbec složitá. S trochou štěstí narazíte na zajímavou nabídku v rámci časově omezené akce. Pokud ne, nevadí, nabízí se i jiné možnosti.

  • Zřejmě nejspolehlivějším způsobem, jak se pojistit levněji a nemuset přitom slevit z kvality, je uzavřít havarijní pojištění společně s povinným ručením. Většina pojišťoven má v nabídce speciální balíčky s velmi výhodnou cenovkou.
  • Za druhé si dobře rozmyslete, za jaký stupeň ochrany budete pojišťovně platit. Havarijní pojištění může být velmi komplexní – otázkou je, zda všechny benefity naplno využijete, nebo se naopak stanou pomyslnou černou dírou vašeho rozpočtu. Pokud například téměř vždy parkujete na zabezpečeném místě, nemusíte se obávat krádeže ani vandalismu.
  • Určitě se vám vyplatí uzavřít havarijní pojištění online. Pro pojišťovny je tento způsob ekonomičtější a dávají to najevo zajímavou slevou.
  • Perfektním pomocníkem může být některý z nezávislých portálů, které umožňují porovnat havarijní pojištění podle ceny a dalších parametrů.
  • Mezi další možnosti, jak na havarijním pojištění ušetřit, je spoluúčast. Zvolíte-li si ji vyšší, zaplatíte na pojistném méně. Bohužel jde o dvojsečnou zbraň - při větším počtu nehod se vám však může pojištění citelně prodražit.

A rada na závěr? Snažte se jezdit bezpečně. Defenzivní jízda v kombinaci s dodržováním předpisů je nejúčinnější prevencí před nehodou, která vás může stát spoustu peněz a nervů. Za jízdu bez nehod navíc získáte atraktivní bonus na pojistném.

Zdroj obrázku: Zoomik / Shutterstock.cm

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner