Hammondovo BMW za 6000 liber

Hammondovo BMW za 6000 liber


Možná si vzpomínáte na naše kluky, Richarda a Jeremyho jak měli za úkol si za 6000 liber (160 000,-) pořídit starší vůz a podrobit ho zkoušce. Jeremy si koupil CL600 a Richard si koupil BMW 850CI (i - E31). Jistě si všichni vzpomenete, že se oba rozhodli svou koupi podtrhnout tím, že si zmíněná auta koupili za své a nechali si je. A jak to s nimi dopadlo?

Zatímco Jereremy nasbíral nejméně 4 účty za opravy, u Richardova úctyhodného BMW se zatím nevyvinul žádný problém...

Tahle fakta však vzbudily naše podezření. Udělal Top Gear něco nemyslitelného? Udělal Top Gear vůbec něco?....no….zdá se, že se povedlo nalézt starší auto, které je spolehlivé.

To požadovalo další zkoumání a tak co kluci byli zaneprázdněni důležitou schůzkou, štípli jsme si klíče od jejich aut, popadli nejbližší foťák a vydali se na kontrolu.

Vypadá v pořádku, ne? To protože je. Škrábance a promáčkliny zde kupodivu nejsou, přestože zde najdeme pár drobností, jako spoje tvořené sešívačkou.

Pravděpodobně je to nejhůř tvarovaná karosérie a mnozí z nás, by zde uvítali gril, stejně jako tomu bylo u výletu z Miami do New Orleans a autem za 1000 dolarů.

Dveře jsou mimořádně odolné vůči korozi. Stejně tomu tak je podběhů, blatníků a kapoty.

Možná tušíme čím to je. Obrovské množství postřiku na plastových vedeních a izolátorech, poukazují na nedávný nátěr.

Postoupili jsme tedy k výfuku, abychom odhalili nějaké neduhy, ale byl také v pořádku….

…což je do značné míry proto, že je. Po přehrabování se v historii vozidla, jsme přišli na to, že byl před pár lety měněný, krom toho jsme našli i plno účtenek za služby a zotavování.

Všechna světla stále fungují a vyjížděcí systém stále funguje bez jakýchkoli nepříjemných zvuků a broušení. Hůř jsou na tom brzdy, ty určitě zažili lepší dny.

Naskočili jsme dovnitř a nahlédly na počet najetých kilometrů. Může to být opravdu tak optimistické.

Na stranů kladů se přikladá i fakt, že jsou zde držáky na nápoje a malý veselý zapalovač BMW, je stále v přístrojové desce.

Dále tu máme stále původní a originální Motorola autotelefon, který má stále funkční napájení a stále se dovoláte. Jenže ho u ucha udržíte jen pár vteřin, protože vám způsobí nemyslitelné bolesti hlavy.

Všechno ostatní vybavení také funguje, i - E31 jsou sice proslulé hroznou elektroinstalací, ale Richard se zdá být v pořádku. I když si nejsme jisti čím je zaplněná díra po hodinách, nebo kde se tam vlastně vzala…pravděpodobně to není důležité.

CD měnič, pamatujete na ně? 850 ano. Měnič na 6 CD funguje a mění.

Zkontrolovali jsme i sadu nářadí a překvapivě…pár kousků chybí….

…jako třeba tenhle klíč, který jsme našli pod kobercem v kufru.

Krásný bronzový lesk na přívodním potrubí, nevzbuzuje důvěru k již tak od oleje mastnému motoru V12.

Naštěstí si někdo také vzpomněl, že patří i do motoru. Ačkoli převodovka byla trošku více na suchu, což by vysvětlovalo trošku neohrabané řazení…

….náplň do ostřikovačů? Nepřítomna…

Vše bylo řečeno, opravdu na tom není špatné a shledáváme ho přijatelným pro pozemní komunikace. I když vtipně voní…

Příště se podíváme blíž na Jeremyho Mercedes.

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner