Hammond a jeho vozový park

Hammond a jeho vozový park


V první řadě musíme pozdvihnout Richardovu zálibu v jízdě na kole. Nechal se slyšet, že moc rád na něm jezdí po městě, což v jednom z dílů pořadu Top Gear, Jeremy tvrdě odsuzoval. Richard je velký fanda Porsche 911 a tvrdí, že Pagani Zonda je ultimátní superauto, ale podívejme se, jaké auta doopravdy vlastní.

Richard dlouho jezdil v Porsche 911 SC z roku 1982, které prodal v průběhu roku 2000.

V roce 2004 si Richard za účelem denního dojíždění pořídil Porsche 928.

Jako další kamarád do sbírky, přišlo v roce 2006 Porsche 911.

Oproti Jeremymu a Jamesovy, si Richard našel zálibu v amerických silných vozidlech. Jako důkaz tomu slouží auta, jako Dodge Charger R/T z roku 1969,

Ford Mustang GT 390 z roku 1967,

a v neposlední řadě Dodge Challenger SRT-8 z roku 2008, který si pořídil při příležitosti natáčení 12 série a speciálního dílu v Americe. Automobilka Dodge, se na poslední chvíli rozhodla, že tehdy nový Challenger na natáčení nezapůjčí (údajně proto, že si v Top Gear dělají ze značky Dodge srandu). Richard to tedy vyřešil tím, že si ho zašel k nejbližšímu dealerovi koupit. Připlatil si sice 50 000 dolarů jako přirážku, ale za rychlost se platí.

Mezi další vozy, které parkují u Richarda v garáži, patří Morgan AeroMax.

Parťáka mu pak dělá stařičký Jaguar E-Type, který vlastní motor o 4,2l a 265 koních a z 0 na 100 se stále dostává za 6 sekund.

Richard se také nijak zvlášť netají tím, že je fanoušek do kamiónů a že by si jeden chtěl časem pořídit a také se netají tím, že je velký fanda do motocyklů. A potvrzuje to fakt, že začátkem roku 2009, Richardovy jeho žena koupila motorku Kawasaki Ninju, která doplňuje pár dalších..

Harley Davidson FLHX Street Glide Special

a KTM Duke 690

Jako koníček také pojal vlastnictví Land Rover Defender, na který v roce 2008 vymezil 2 milióny korun, jen aby ho zrenovoval a upravil.

Mezi jeho další vozy patří Aston Martin DBS Volante,s motorem o obsahu 5,9 litru V12 a 510 koních. Z 0 na 100, se tak dostane za 4,3 sekundy.

Nesmíme také zapomínat na známé vozítko Olivera. Opel Kadet z roku 1963, který si Richard přivezl z natáčení speciálního dílu – Napříč Botswanou, dnes zaujímá pyšné místo v jeho vozovém parku.

A nesmíme zapomínat i na kolo, které Richard hojně využívá a které ukázal v jedné z epizod Top Gear, kde James, Richard, Jeremy a i Stig, zkoušeli, jaký prostředek je nejlepší k přepravě po městě Londýn.

V roce 2010 si Richard pořizuje lehkou, ale silnou helikoptérku Robinson R44. Nechal se slyšet, že létání je pro něj velké odreagování.

Jako poslední přírůstek je BMW 850CI, které si odkoupil po dokončení natáčení 3 epizody v 17 sérii TG. Kdo nestihl článek, zde si ho může přečíst…

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner