Lamborghini Gallardo Spyder s pohonem zadních kol

Lamborghini Gallardo Spyder s pohonem zadních kol


Jako první zde bylo Lamborghini Gallardo, a to bylo dobré.

Ale pak si nějací puntičkáři (což můžeme, nebo nemusíme být my) stěžovali, že se stálým pohonem všech kol je Gallardo příliš bezpečné, příliš rozumné.

Tak, aby se tito sténající puntičkáři utišili, v roce 2009 Lamborghini představilo limitovanou edici "Balboni ', Gallardo kupé s pohonem zadních kol, pojmenované po jejím nejznámějším testovacím jezdci. A Balboni bylo dobré.

Ale pak si opět nějací puntičkáři (což opět můžeme, nebo nemusíme být my) stěžovali, že i přesto jak zábavné Balboni bylo, trpělo dvěma malými problémy. Za prvé, nebylo dost hlučné. Za druhé, bez ohledu na to, jak rychle jste v Balboni jeli, nechávalo vaše vlasy provokativně klidnými.

Takže teď, aby se i tito sténající puntičkáři utišili, Lamborghini potvrdilo, že bude nabízet verzi Gallardo Spyder s pohonem zadních kol.

Na rozdíl od omezené edice Balboni, tento 'driftovací' roadster Gallardo Spyder dostane nový název či vizuální odlišení od pohonu všech kol. S největší pravděpodobností to bude paket jako LP550-2 Spyder: standardní verze Gallarda s pevnou střechou je oficiálně označena LP560-4.

Aby následoval vedoucí pozici Balboni, očekává se, že LP550-2 bude mít nepatřičně slabší verzi motoru Lamborghini – 5.4 litrový V10, snížený o 10 koní než sériové Gallardo Spyder. Naštěstí ztrátou přední hnací nápravy, je Gallardo Spyder se zadním pohonem o 30 kg lehčí než model s pohonem všech kol.

LP550-2 bude pravděpodobně stát o 290 000 korun méně než Gallardo Spyder s pohonem všech kol, což znamená výhodnou základní cenu okolo 4 350 000 korun. To je o 725 000 korun méně než další nedávno představený super kabriolet se zadním pohonem: Mercedes SLS Roadster. Který produkuje sladce lahodící hudbu motoru, alespoň podle komunity Top Gearu.

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner