FreeWheel je prostě cool!

FreeWheel je prostě cool!

Pojďme se na chvíli odpoutat od několika set koňových vozů  nebo skvělých designérských kousků velkých automobilek. V dnešním článku vám představíme FreeWheel. Pokud jste o tomto cool dopravním prostředku ještě neslyšeli, možná  jej znáte pod jiným jménem - AirWheel, SoloWheel. Pořád nic?

Praha a Brno je však již zná velmi dobře. Kromě klasických dvoukolových Segway jste zde již jistě mohli vidět jejich jednokolého mladšího bratříčka. A o to co je mladší, je více trendy! Gyroskoskopická jednokolka je známa pod více názvy a to také svědčí o její popularitě. Pokud Vás při pohledu na video napadlo srovnání se šlapacími jednokolkami z cirkusu, jste na hony vzdáleni pravdě.

Své využití najde nejen ve velkých městech při každodenním přesunu. Pryč budou nudné rutinní cesty do práce a zpět. Technoidní nadšencům netřeba možnosti FreeWheel představovat. Pokud budete chtít zaujmout opačné pohlaví, asi nenajdete lepší a originálnější způsob.

Proč je vlastně tak oblíbený?

Za jeho rozšířením stojí jistě také snadnost jeho použití. Průměrný člověk se s ním naučí jezdit za 30 a pak už jen vylepšuje své schopnosti.  Po několika dnech se již dostanete ke složitějším "kouskům" a budete schopni překonávat překážky jako je například obrubník. Pokud by jste potřebovali pro první jízdě pomoc, stupačky je možné osadit pomocnými kolečky, které pomáhají se stabilitou. Divokého rozjezdu z kopce se také bát nemusíte, včas zasáhne automatický omezovač rychlosti.

Výdrž a jízdní vlastnosti

Jako u každého elektromobilu vás jistě bude zajímat výdrž baterie, která pohání miniaturní elektromotor.  S nabitou baterií urazíte 10-15 kilometrů. Dojezd záleží na vaší váze, povrchu vozovky a stylu jízdy.  Pohybovat se budete maximální rychlostí 15 kilometrů za hodinu a jistě také doceníte systém pro rekuperaci brzdné energie.

A kde se dá vlastně koupit? No přece na HOPsej.cz. 🙂

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner