Ford Sierra Sapphire RS Cosworth, kterou v jedné epizodě řídil Jeremy Clarkson, je na prodej

Ford Sierra Sapphire RS Cosworth, kterou v jedné epizodě řídil Jeremy Clarkson, je na prodej

Jestliže patříte mezi opravdové milovníky starého Top Gearu, pak vám určitě neunikla ani jedna epizoda. Vzpomíná si i na druhou epizodu patnácté série? Ano, je to přesně ta, kdy se Jeremy, Richard a James pokoušeli zodpovědět otázku, který ze supersedanu z devadesátých let je nejlepší. Na německé silnici proti sobě postavili BMW E36 M3, Mercedes-Benz 190E 2.3-16 Cosworth a Ford Sierra Sapphire RS Cosworth, který řídil a plnil s ním nejrůznější úkoly Jezza. Například cestu přes německé hranice s minimem paliva, nebo dosažení maximální rychlosti na dálnici.

Ford Sierra Sapphire RS Cosworth

Ford Sierra Sapphire RS Cosworth

A právě tento Ford Sierra Sapphire RS Cosworth je nabídnut k aukci na aukčním serveru ClassicCarAuctions.co.uk. Odhadovaná cena je mezi 13 – 16 tisíci liber, což je 442 – 566 tisíc Kč.

Legenda s dobrým výkonem

Tento „staříček“ už má něco za sebou, ale i tak je to kus pořádného auta. Jeho kupec navíc získá legendu nejslavnějšího motoristického pořadu. Pod kapotou tohoto vozu číhá dvoulitrový čtyřválec s masivním turbodmychadlem. V dobách své největší slávy měl výkon 204 koňských sil a dokázal zrychlit z 0 na 100 km/h za 6,2 sekundy a jeho maximální rychlost byla 240 km/h, což vám Jeremy ve výše zmiňované epizodě předvedl. Jeho rychlost činila 228 km/h, a to rozhodně na automobil vyrobený v roce 1989 není zase tak špatné.

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner