Enyaq Sportline je konečně tady. Škoda nabízí rovnou tři varianty ostřejší verze elektrického SUV

Enyaq Sportline je konečně tady. Škoda nabízí rovnou tři varianty ostřejší verze elektrického SUV

Nabídka prvního plně elektrického vozidla mladoboleslavské automobilky se rozšířila o výbavový stupeň Sportline, a to včetně verze s pohonem čtyř kol, který zajišťují dva elektromotory. Pokud nechcete čekat na nejrychlejší model z rodiny RS s kombinovaným výkonem 225 kW, případně o něm vůbec neuvažujete, ale zároveň se nespokojíte se standardním provedením, pak je pro vás „sportovní linie“ správnou volbou. Co od ní můžete čekat?

Škoda Enyaq iV Sportline je od běžné varianty snadno rozpoznatelná podle spousty černě lakovaných prvků, předního a zadního nárazníku v barvě karoserie a velkých kol. V interiéru se objevily dekorační lišty v karbonovém dekoru, sportovní sedadla s integrovanou hlavovou opěrkou a tříramenný sportovní multifunkční volant. Tím samozřejmě plejáda novinek nekončí. Změny se dočkalo i nastavení podvozku, který byl opatřen upravenými tlumiči a odpružením. Proběhlo také snížení obou náprav. Přední je zemi blíže o 15 mm, zadní o 10 mm.Z hlediska výkonu je varianta Sportline k mání ve třech různých úrovních. Pokud si vystačíte s pohonem zadních kol a menším výkonem, dostanete na výběr mezi verzemi Sportline iV 60 s výkonem 132 W a Sportline iV 80 s výkonem 150 kW. Kdyby vám to náhodou nestačilo a zatoužili jste po pohonu čtyř kol, poptejte vrcholovou verzi Sportline iV 80x se dvěma elektromotory kumulující výkon 195 kW a točivý moment 425 Nm.

Co od elektrického SUV čekat na silnici?

K výše uvedenému přidejte velmi bohatou výbavu, vysoce účinné brzy a široké spektrum asistentů. Po usednutí do vozu zapomenete na všechna negativa, která se vám v souvislosti s tímto segmentem honila hlavou. Škoda Enyaq Sportline je dynamický vůz s vynikající trakcí a sebevědomým chováním takřka za každé situace. Kombinace specifického nastavení podvozku, nízkého těžiště a bleskově dostupného točivého momentu je strhující.

A na kolik vás Sportline vyjde? Ceník nové Škody Enyaq začíná na částce 1 277 900 Kč. Podrobnosti najdete na stránkách autorizovaného prodejce auto-poly.cz.

Zdroj/ foto: skoda-storyboard.com.

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner