Elektroskútr jako ideální alternativa automobilu

Elektroskútr jako ideální alternativa automobilu

Každým rokem vídáme na silnicích čím dál tím více automobilů s řidiči, kteří dají přednost pohodlnosti a nezávislosti na veřejné dopravě na úkor množství času stráveného v každodenních dopravních zácpách. Pokud se však většinu času přepravujete sami, ideální volbou pro převoz jak ve městě, tak na vesnici je pořízení elektrického skútru.

Elektroskútr přináší samé výhody

Elektroskútry začínají být čím dál žádanější hned z několika důvodů. Oproti klasickým motorovým skútrům, motocyklům či i některým bicyklům a především oproti automobilům je jejich pořizovací cena daleko levnější a jsou proto daleko dostupnější než kterékoliv jiné dopravní prostředky. Pro jejich malou velikost a váhu jsou lehce ovladatelné a zároveň dostatečně rychlé. Kromě toho, že s takovým elektroskútrem se vyhnete i sebevětší koloně, nebudete mít problém ani s parkováním, což ocenění především řidiči ve velkoměstech.

Dobíjení elektroskútru z pohodlí vašeho domova

Mezi další přednosti tohoto praktického a moderního dopravního prostředku patří jednoduché dobíjení jeho elektromotoru, které se provádí přes standardní elektrickou zásuvku. Tuto zásuvku můžete mít běžně umístěnou například v garáži, kanceláři, bytě, skladu nebo pracovní hale. Současně provozem elektroskútru šetříme životní prostředí, protože nevypouští do vzduchu škodlivé emise a díky pohonu elektřinou není potřeba nafta, benzín ani plyn. Dojezd elektroskútru na jedno nabití se obvykle pohybuje okolo 70 - 100 km podle kapacity akumulátoru a stylu jízdy.

 

Elektrické skútry i bez řidičského průkazu

Elektroskútry jsou dostupné i pro začínající řidiče od 15 let, kterým stačí řidičské oprávnění skupiny AM. Tyto elektrické skútry dostupné i bez řidičského průkazu spadají do kategorie malých motorek a jejich používání je stejné jako např. řízení bicyklu. Jejich maximální rychlost je omezena na 25 km/h.

 

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner