Ženeva 2011 – De Tomaso SLS Concept

Ženeva 2011 – De Tomaso SLS Concept


De Tomaso je značka, která se k nám vrátila ze záhrobí a s sebou přivezla svůj nový koncept.
Ovšem je zde malý problém. Nazvala ho SLS (Sport Luxury Sedan), což by se nemuselo líbit Mercedesu. A jak jsme si mohli všimnout, v poslední době to bývá zvykem. Například Ferrari, které pojmenovalo svou novou Formuli F150, aniž by se optala na názor Fordu. No a jak dopadl tento karambol? Ferrari si svou formulku pěkně v tichosti změnili na F150th.

Jako další zde máme De Tomaso, jak na to zareaguje Mercedes-Benz, který vyrábí stejnojmenný supersport, se nejspíš dozvíme v brzké době. De Tomaso se ale nechalo slyšet, že nový model se bude jmenovat jinak. Oficiální jméno prý představí v Ženevě. Na tom teď ale víceméně nezáleží, hlavní novinkou je, že De Tomaso se vrací zpět a opět se chystá vyrábět supersporty s lehkým nádechem luxusu.

Jako vlajkonoše si zvolili pětidvéřový hatchback.

Tento koncept má pod kapotou benzínový šestiválec o výkonu 300 koní nebo osmiválec o výkonu 550 koní. Zatím není jasné, zda se De Tomaso pustilo do vlastní výroby nebo tyto motory bude kupovat. Později má pod kapotu přibít i šestiválcový diesel. Převodovku zvolili automatickou a pohon přetáhli na všechna čtyři kola.

De Tomaso má v plánu během prvního roku vyrobit 3000 modelů, a aby toho nebylo málo, zadali si velmi ambiciózní úkol. Vyrobit k tomu dalších 3000 limuzín a 2000 kupé. Přesně tak, k pětidvéřovému hatchbacku přibydou ještě další dvě varianty karosérie.

Automobilka, podle prvních informací plánuje na znovuzrození značky investovat skoro 120 milionů eur. Zda se jim to povede, se nechme překvapit.

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner