Ďábelská jízda Jeremyho Clarksona

Ďábelská jízda Jeremyho Clarksona

O tom, že Jeremy Clarkson píše již nějakou dobu, jsme vás informovali, stejně jako o tom že vychází jeho nová kniha s názvem Ďábelská jízda. Právě tuto knihu vydalo nakladatelství Dokořán, a pokud ji ještě nemáte nebo přemýšlíte, zda si ji vůbec koupit máme pro vás malou ukázku. Třeba vás přesvědčí, že se opravdu vyplatí si ji přečíst.

Ukázka z knihy:

U Clarksonů často diskutujeme o lidech, kterým říkáme „úspěšní“. Úspěšného člověka poznáte docela snadno. Je to muž, má pero značky Montblanc a golf rád hraje a ještě raději o něm konverzuje, obzvlášť s lidmi, které to absolutně nezajímá.
Úspěšný člověk má šmrncovní účes, tlustá předloktí, tu a tam decentní šperk a stisk, který by dokázal vymáčknout šťávu z dubu. Dělá do marketingu, ví, co je to Ebitda, a mluví hlubokým, zvučným hlasem, aby všechny v doslechu ubezpečil, že kdyby se jeho kariéra stočila jiným směrem a on skončil za mikrofonem rockové kapely, nepotřeboval by si na pódiu „vylepšovat“ rozkrok kusem hadice. Úspěšný člověk má sebejistý krok. Nejenže ví, jak jej sudičky obdařily, on také ví, že my víme.
Minimálně jednou týdně zanechá osobu, které říká „manželka“, doma a sejde se s kamarády na čemsi, čemu všichni říkají „pár škopků“. V rámci této události účastníci navzájem soutěží, kdo dokáže objednat stupidnější koktejl hlubším hlasem a kdo má zlatější kreditku.
Mně i vám je jasné, že kufr, který se otevře po stisknutí tlačítka na klíčence, je monumentálně idiotský vynález, poněvadž to znamená, že musíme stát na větru a dešti a čekat půlhodinu, než elektrický motůrek provede úkon, který bychom ručně zvládli zhruba za jednu sekundu.
Úspěšného člověka ovšem praktické ohledy nezajímají. Proto dodnes používá plnicí pero místo propisky. Takže postávání a čekání na automatický kufr mu pranic nevadí. Právě naopak. Ví, že jej přitom pozoruje celé široké okolí. A lidé zase vědí, že se dívají na muže, jehož život je tak úplný, že si pořídil elektricky otevíraný kufr. Tu a tam, když úspěšný člověk zmerčí dívku, která jej upřeně sleduje, jak se mu zvedá kufr, švihácky na ni mrkne. Ví, že to vezme v pohodě. Protože ví, že ona ví, že elektrický kufr je jen dalším vnějším projevem gigantičnosti jeho mužství.
Vzhledem k výše řečenému úspěšné lidi bezpochyby zaujme nový Mercedes třídy M, nejen díky elektricky otevíranému kufru, nýbrž také díky svému mimořádně obdařenému jménu. Je to – zhluboka nadechnout – Mercedes-Benz ML 350 BlueTec 4Matic Sport. Tak co, puso, užs viděla tolik centimetrů pohromadě?
Uvítá i další prvky. Například klimatizované držáky na kelímek, připojení na internet, surround stereo Harman-Kardon Logic 7 Dolby Digital 5.1 a tónovaná skla vzadu, která nejen ztlumí záři televizních obrazovek v opěrkách předních sedadel, ale rovněž odfiltrují zvědavé pohledy, které by se chtěly mrknout blíž, co to tam provádí s tou slečnou, které se velmi líbí jeho tlačítkový kufr.

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner