Clarkson, May a Hammond velmi slušně vydělávají, berou 50 milionů čistého!

Clarkson, May a Hammond velmi slušně vydělávají, berou 50 milionů čistého!

Neuvěřitelné číslo, co říkáte?

Ve světě showbusinessu však nic neobvyklého! Amazon uveřejnil informaci, že za 36 hodinových dílů oblíbené motoristické show The Grand Tour zaplatí 160 milionů liber, co je v přepočtu asi 4,7 miliardy korun. A kolik z toho vlastně připadá na platy naší oblíbené trojice?

Amazon se snažil tuto informaci tajit, jelikož však show vlastně nevyrábí, ale kupuje ji od firmy W.Chump and Sons, kterou vlastní právě Clarkson, Hammond a May (spolu s producentem pořadu Andym Wilmanem), po zveřejnění hospodaření firmy za loňský rok jsme se dozvěděli pár hodně zajímavých čísel.

Clarkson má v součtu nejvíce!

Jeremy Clarkson

Jeremy Clarkson

Zmínění pánové spolu s producentem si v loňském roce vydělali 8,39 milionu liber, což je v přepočtu 247, 7 mil. Kč před zdaněním. Čistého to dělalo 6,7 milionu liber (198,8 mil. Kč). Pokud byla částka rozdělena rovným dílem, jedná se o 50 milionů na jednoho člena. Pokud jste předpokládali, že to může být ještě více, pak Vás jistě nepřekvapí, že toto číslo není zdaleka konečné. Pánové totiž nepobírají příjmy pouze z Grand Tour, ale například Clarkson si inkasuje další částky z psaní knížek, sloupků pro Sunday Times z jeho živých vystoupení apod., takže hrubým odhadem si vydělá cca 90 milionů korun. Richard Hammond si také vydělává „bokem“, můžeme ho vidět v jiných televizních produkcích. Jediný James May má rád svůj klid a volno a jeho další aktivity nejsou tak rozsáhlé.

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner