Clarkson a Volkswagen Beetle

Clarkson a Volkswagen Beetle


Jak jistě víte, je pár věcí, na kterých se všichni tvůrci Top Gear shodnou. Například James a já, máme rádi sendviče, ale Hammond ne, protože nemá rád jídlo s bílou omáčtičkou navrch.

A poté je tu Fiat 500. Hammond a já si o něm myslíme, že je to úžasné auto s charakterem naplňující život. Naopak Mayovi se zdá vzhledově zastaralý. Divné od muže, který vidí jen černo-bíle a narodil se před půl stoletím.

Motorky? May a Hammond je milují, hodiny mluví o písmenech a číslech. „ZZR?“ „Ne, CBR.“ „600?“ „raději 750.“ „GT ?“ „Ne, TT.“ Až mi z toho není dobře, jsou to jen blbosti. Všechny motorky jsou přece stejné.

Nicméně existuje pár věcí, na kterých se všichni shodneme. Třeba Subaru Legacy Outback. Nenajde se nikdo, kdo by ho neměl rád. A pak Volkswagen Beetle, který nenávidíme každou svou buňkou v těle.

Když jsem byl malý, matka jednoho měla. Popravdě za ty léta už vystřídala 5 Beetlů. Následoval Volkswagen Variant, pokud mohu říci, bylo to nejhloupější auto, co kdy vyrobili. Byl to tří-dvéřoví hatchback, problém je v tom, že po otevření třetích dveří na vás vykoukl motor. Interiér nabízí 4 stísněná místa k sezení s dlouhou odkládací policí.

Avšak nebyl tak strašný, jak všechny Beetly před ním. Samozřejmě netvrdím, že to bylo žalostnou ovladatelností nebo účastí Hitlera na designu. Vypadalo prostě legračně. Nezáleží na tom, zda si někdo libuje v česneku, nevadí mu nadýmání a kouří dlouhé cigarety, i když má Beetle 50 let, pořád zapáchá jako Beetle. Není lehké popsat takový zápach. Je to smrad, který se drží vzadu v krku a způsobuje dušení a křeče. Zjišťoval jsem na internetu čím je to způsobené, nejspíše půjde o vinyl chlorid, ze kterého jsou vyrobené sedačky. Je to velmi toxická a karcinogenní látka.

Jasně, fanoušci brouka budou tvrdit, že za ta léta Volkswagen změnil 78 000 věcí, než bylo na původním návrhu. Zajímalo mě, jaké věci to byly. A moje zjištění bylo neuvěřitelné, 78 000 chyb nemá ani Richard Hammond.

Možná vás bude zajímat, proč milionová stáda lidí kupovala auto, které způsobuje rakovinu a 78 000 věcí nemá v pořádku? Jednoduše. Fungovalo.

Hudba mého mládí je sípání startéru u Fordu mého táty, který se rozplýval do chladného a vlhkého rána. Následovalo klení a zapražení Forda za záď plně funkčního Beetlu mé mámy.

Všichni máme samozřejmě rádi variabilitu v automobilu. Všichni chceme ty zatracené věci ráno nastartovat, ale ne za cenu života nebo založení rakoviny v našem těle…

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner