Citroen odhaluje Numero 9

Citroen odhaluje Numero 9

citroen N9

No nevypadá čtyřdveřový koncept Numero 9 od Citroenu senzačně?

Tyto fotografie francouzkého kombiku s hybridním pohonem, byly dodány před chystanou premiérou na autosalonu 2012 v Pekingu, náhrada za Citroen DS naznačuje novou vlajkovou loď. My v to opravdu, opravdu doufáme, protože vypadá dobře.

Úžas přichází s 21“ koly a končí jen o 1,27 m dále, se skleněnou střechou. Ale masivní šířka - 1,94m a délka 4,9m, jen o 1,79 cm kratší než S-Class, ponechávají dostatek prostoru pro vyniknutí přední části vozu. Citroen říká: „Numoro 9 představuje novou ideu budoucích modelů, ve světle originálního podpisu. Koncept naznačuje styl nadcházejících tří modelů řady DS: parádní sedan, SUV a exkluzivní limuzínu.“

Pod 1500 kg vážícím skeletem najdeme plně elektrickou a plně hybridní technologii, díky které Citroen předpokládá 1,70 l/100km, dojezd 50km na plně elektrický pohon a 39g CO2 na kilometr. K dispozici je také lahodná funkce Turbo Outrun-sounding ‘boost' (zvuk motoru podporovaný audio systémem), která kombinuje sílu spalování s elektrickým motorem a poskytuje všech 295 koňských sil najednou. To znamená, že z 0-100 to zvládne za 5,4 vteřin a z klidu ujede 1000m za 25,3vteřin.

Pohonná jednotka je směsí klasického spalovacího motoru pohánějícího přední nápravu s elektrickým motorem dobitým za 3,5 hodiny. Fakta pro fanoušky: Na zadní nápravu přenáší 70 koní a 200 Nm točivého momentu. Pokud auto zaregistruje, že ho škádlíte na hranici adheze, přepne se do módu náhonu na všechna čtyři kola, což samozřejmě také můžete přepnout ručně. To zní užitečně.

Myslíte si, že pokud toto tvoří základ pro DS9, bude v evropě velký zájem? Ehm, ne. Toto je rezolutní nabídka zaměřená na čínský trh. Zaprvé - enormní a šetrné Euro limuzíny odletí pryč k tamním dealerů. Zadruhé – si bohužel Galové dělají přednost převážně pro hatchbacky a MPV, ne pro rozviklané sedany. Tipněte si, kolik se ve Velké británii za poslední rok prodalo C6?

Ne.

Ne.

Ne.

Ano, 4.

Bylo by to ale větší číslo, kdyby vypadal takhle?

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner