Citroen C4 se představuje

Citroen C4 se představuje

Jak vypadá exteriér nové C4ky

Nový Citroën C4 Vás zaujme svým designem a výrazným stylem vozu. Jeho eleganci vytváří celá řada detailů. K jeho stabilitě a robustnosti přispívají vyvážené proporce vozu a blízkost karoserie ke kolům. C4 má krásně vytvarované plochy s mnoha chromovanými prvky, žebrovitou kapotu, zúžené světlomety, zadní černý spoiler a disky kol s diamantovým výbrusem, které podtrhují celkový styl vozu. Nabídka disků kol je široká od 15 – 18. Jeho rozměry - délka 433 cm, šířka 179 cm a výška 149 cm nijak nezmenšují jeho prostornost.

Nadšení z interiéru

Stejně jako Vás zaujme exteriér, tak budete nadšeni i z interiéru, který odpovídá výrazné eleganci a propracovanosti. K její výrobě byly použity ty nejlepší materiály. Palubní deska je celá pokrytá materiálem slush, který je na dotek pružný. Zaujme vás také volant, ovládací tlačítka, řadicí páka i výdechy klimatizace, které obsahují prvky chromu. Strop je z žerzejového materiálu. Středový čelní panel a horizontální palubní deska je vyrobena z jednoho kusu bez viditelného spoje, což ještě více zdůrazňuje velký prostor interiéru. Ve voze je optimální osvětlení díky velkým proskleným plochám, které nabízí výborný výhled a rozhled při jízdě. Celkově můžete prosklenou plochu zvýšit také pomocí panoramatického střešního okna až na 1,3 m2. Všechny verze C4 jsou vybaveny zásuvkou na 230V, která je umístěná pod přední loketní opěrkou. Kapacita zavazadlového prostoru je velká a 100% využitelná. Jeho maximum je 408 litrů bez rezervního kola a umožňuje tak převážet velké množství věcí. V místech bez venkovního osvětlení jistě oceníte přenosnou samonabíjecí svítilnu, která zajišťuje osvětlení zavazadlového prostoru a po vyjmutí z podstavce i exteriéru. Plnohodnotnou jízdu vám také zajistí odkládací přihrádky, kterých je ve voze mnoho. Před sedadlem spolujezdce, ve dveřích, pod předním sedadlem, ve středovém panelu. Velkou novinkou je středová konzole a unikátní je uzavíratelný osvětlený chladicí box, do kterého se vejdou až čtyři půllitrové láhve.

Komfort a výbava

Díky záměru konstruktérů je veškeré ovládání vozu na dosah řidiče a vše je snadno a lehce manipulovatelné. Zaujme vás snadná čitelnost průhledných budíků, která je díky rozdílným hloubkám a kontrastům. Volant s pevným jádrem nabízí celou řadu centrálních ovladačů – audio systém, hands free sadu, komfortní funkce, tempomat nebo omezovač rychlosti. Sedadla u nového Citroen C4 jsou velmi pohodlná s možností nastavení sedadla v oblasti beder. Naprostou novinkou pro sedany je možnost masážních programů s elektrickým ovládáním pro řidiče a spolujezdce na předním sedadle.  Na zadních sedadlech má vůz dostatečný prostor na úrovni hlavy a proto se budou všichni cestující cítit při jízdě komfortně. Vnitřek vozu a to i celkovou atmosféru výbavy si můžete určit sami a to díky individuálnímu nastavení prvků výbavy. Kam patří možnost barev podsvícení přístrojové desky, čtyři různé tóny zvukových výstrah, nebo intenzita klimatizace. Kvalitní jízdu vám také zajistí správná akustika ve voze, a proto byla, absorpce hluku provedeny co nejblíže u zdrojů zvuků nárazu. Nový Citroën C4 má ve výbavě nový audio systém se zesíleným subwooferem a technologií prostorového rozložení zvuku. Navigační systém eMyWay vás zaručeně doveze na určené místo a navíc má schopnost upravovat playlisty v přehrávači MP3 a hands free sadou s technologií Bluetooth.  Vůz je vybaven USB portem, zásuvkou typu Jack a zásuvkou na 12 V, které umožňují připojení celé řady přístrojů. V nabídce je také Wifi On Board, kterým zkrátíte cestování všem cestujícím připojením na internet. Velké množství podpůrných prvků řízení usnadňují jízdu i parkování. Najdeme zde systém na měření volného místa k parkování, předního i zadního parkovacího asistenta, asistent pro rozjezd do svahu a tempomat nebo omezovač rychlosti. Prostě vše co potřebujete pro pohodu i bezpečnost.

Čím nás překvapí v motorizaci

Citroen C4 je v nabídce jak s dieslovým, tak benzínovým motorem. V základní nabídce nabízí dva typy dieslových motorů 1.6 HDI 90 a 1.6 HDI 110 a jeden benzínový motor 2.0 HDI 150. Vůz má maximální výkon 68 kW na 4000 otáček za minutu a zdvihový objem je 1560 cm3. Z převodovek máte na výběr pěti a šestistupňovou manuální převodovku, šestistupňovou pilotovou převodovku a čtyřstupňový automat. Vždy přiřazenou podle typu motoru.

Bezpečnost předvším

Bezpečnost vozu patří ke stejně důležitým prvkům jako pohodlí a komfort. Proto se C4 zaměřuje na zajištění bezpečí s mnoho bezpečnostními prvky. K těmto prvkům patří sledování mrtvého úhlu díky čtyřem čidlům v předním a zadním nárazníku. Po objevení jiného vozidla dojde k rozsvícení diody v příslušném venkovním zpětném zrcátku. Dalším prvkem je systém varování před neúmyslným překročením jízdního pruhu – AFIL, který po zapnutí upozorňuje vibrací sedadla a zamezuje tak nehodám způsobeným z ospalostí. V bezpečí budou také vaše děti a to díky úchytům Isofix pro umístění dětských sedaček, dětské pojistce a kontrolky rozepnutí bezpečnostních pásů. Ke zkvalitnění bezpečnosti může být vůz vybaven bi-xenonovými samo natáčecími světlomety s funkcí přisvícení do zatáček.

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner