Chtěli byste vědět všechno o starém Top Gearu? Teď můžete!

Chtěli byste vědět všechno o starém Top Gearu? Teď můžete!

Starý Top Gear je nadobro pryč a jistě víte, že namísto Jeremyho Clarksona nastoupí s The Stigem hned sedm nových moderátorů. Jeremy se spolu s Hammondem a Mayem přesunuli na Amazon, a proto je nyní nejvyšší čas ohlédnout se za původní partou Top Gearu a nahlédnout i do zákulisí.

And On That Bombshell: Inside at the Madness and Genius of TOP GEAR

To všechno můžete díky Richardu Porterovi, který vydal knihu And On That Bombshell: Inside at the Madness and Genius of TOP GEAR. Právě Richard Porter byl scénárista starého Top Gearu a začínal ještě na starém formátu coby rešeržista. V jeho zmiňované knížce nechabí humor, historky ze zákulisí i různá zajímavá fakta. Kniha je vlastně taková hořkosladká tečka za Top Gearem, která by rozhodně neměla chybět žádnému fandovi, protože nový Top Gear už nebude nikdy takový jako dříve.

Jak to všechno začalo

Porterova kniha vás určitě zaujme, protože Richard vládne stejným humorem, jenž byl i v samotné show. V úvodních kapitolách se dočtete o přeměně ze starého Top Gearu, který obsahoval především hodně faktů, testů, až do podoby kterou si zamilovaly stovky miliónů diváků. O tyto změny se zasloužil hlavně Jeremy Clarkson a Andy Wilman.

Porter s nadhledem řeší jak první pilotní díly, tak první sezónu vysílání, která nebyla zase tak velká pecka. Zmiňuje se taktéž o uvolněné atmosféře na place i o tom, že jim BBC poskytlo maximálně volnou ruku ve všem. Knížka se snaží o to, aby milovníci Top Gearu, i všichni ostatní čtenáři knihy, mohli nahlédnout do pozadí příprav natáčení. Dozvíte se v ní také, jak vznikaly některé reportáže a nechybí ani vyjádření k aféře se Stigy – černým i bílým.

Zatím pouze v originále

Knihu si můžete objednat na Amazonu, jak jinak než v originále. Pokud ovšem není angličtina váš šálek kávy, pak doufejte, že brzy vyjde i v češtině. Protože se to čte prý samo a je to taková pověstná tečka za starým Top Gearem. Po přečtení vám bude ihned jasné, že se máte těšit na nový motoristický pořad se slavnou trojicí!

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner