Recenze: Chrysler 300C

Recenze: Chrysler 300C

Chrysler 300C

Chrysler 300C

Nový Chrysler 300C, nejnovější z dlouhé řady vylepšených a všeobecně mnohem lepších automobilů produkovaných společností Chrysler, po jejím nedávném bankrotu a znovuzrození, je více než kdy předtím, jedním z nejvýznamnějších automobilů, které firma vyrábí. Nejen proto, že pomáhá společnosti figurovat na velké části amerického trhu, ale také proto, že se tento automobil objeví i na evropském trhu jako nová Lancia Thema (kromě Británie, kde si ponechá jméno Chrysler). Takže bychom se měli podívat, co tady všechno máme.

A to, co máme, je skutečně zajímavé. S použitím vylepšené platformy, která je umístěna pod novým vylepšeným Dodge Chargerem, Chrysler proměnil 300C z předstíraného chudého Bentley na skutečně chudé Bentley. Zatímco současná verze má sotva o něco více, než jen správnou kostru jako základ a spolehlivost, ten nový bude mít spoustu svalů, které ji podpoří.

S vypnutými motory je tišší než ponorka a vedle kvality její jízdy by vypadal neotesaně i létající koberec. Nová 300 přináší závan luxusních automobilů lépe, než vozy stojící desetinásobek její ceny. A můžete si vybrat hned z několika motorů, prvním z nich je 3.6 litrový Pentastar V6 s 291 koňmi, který si uchovává něco ze statného 5.7 litrového Hemi V8 s 363 koňmi. Než dorazí na trh v Británii, bude už k dispozici nový V6 diesel a objevila se i šlachovitá SRT8 verze – a možná se vrátí také Magnum, pokud se majetek milujícím Italům splní jejich přání – ale momentální nabídka motorů je více než dostačující.

Podobné je to i s interiérem, který se obrovsky – kolosálně – zlepšil. Velký 20 ti-centimetrový centrální dotykový displej se chová jako hlavní styčná plocha, a vyznačuje se prvotřídní funkčností. Žádné pod-menu a tisíce možností, jen jasná velká tlačítka a pár vypínačů pro hlasitost a topení. Přidejte k tomu promyšlenou, pečlivě zváženou vysoko-kvalitní kabinu a barevné schéma plus obrovská nadčasová sedadla a dostanete skvělé místo k relaxaci, odkud můžete pozorovat ubíhající kilometry.

Co odhalila recenze?

Kámen úrazu na těch speciálních amerických modelech je v ovládacím ústrojí. Měli pocit, že jet s ním po rovných úsecích je výzva a proletět zatáčkami jim připadalo jako snažit se provléknout nit jehlou z 10 ti-metrové vzdálenosti. Ale takhle to oni mají rádi. Dobrá zpráva je, že evropská verze 300/Thema bude mít zcela odlišné nastavení řízení a podrobnější a přesnější jako Charger, se kterým sdílí svůj elektro-mechanický řídicí systém.

Další velkou šancí je styling. Všeobecně se může zdát podobný současné verzi, ale při pohledu zblízka je nová 300 mnohem více sexy. A to uslyšíte i jinde než v naší recenzi. Je zde více důvtipných křivek, těsnějších linií a propracovanější přední i zadní světla. Sdílí ten samý všeobecný vzhled, ale celkovým dojmem působí více jako prémiové luxusní auto.

Chrysler 300c na prodej

V současné době je Chrysler 300c na prodej za velmi dobré ceny z "druhé ruky" Ať ve verzi sedan nebo combi - označení Chrysler 300c Touring. Ceny se pohybují v rozmezí od 150.000 Kč  do 700.000 Kč za lehce ojeté vozy s nájezdem do 20 tisíc kilometrů.

Což je.

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner