Chcete vylepšit vzhled svého vozidla? Obujte mu alu kola

Chcete vylepšit vzhled svého vozidla? Obujte mu alu kola

Pokud přemýšlíte, jak oživit design svého plechového miláčka, nazujte ho do nějakých pěkných alu kol, která můžete znát také jako hliníková kola. Vyznačují se vysokou efektivitou a propůjčují automobilu perfektní jízdní vlastnosti, neboť zároveň snižují celkovou hmotnost automobilu. V následujících řádcích vám prozradíme, proč investovat do hliníkových kol a čím se při jejich výběru řídit.

Hliníková kola je nezbytné vybírat podle toho, jaký model automobilu máte. Vezměte si tedy do rukou velký technický průkaz, v němž najdete veškeré informace o povolených rozměrech kol. Pokud byste sáhli po jiné velikosti, než máte uvedenou v technickém průkazu, hrozila by vám nemalá pokuta jak při běžné silniční kontrole, tak i při návštěvě stanice technické kontroly.

alu_kola

Jaký zvolit průměr alu kol?

Před samotným nákupem byste si měli ujasnit, jak velká by měla alu kola být. Současný trh nabízí hned několik průměrů, a to konkrétně 15, 16 a 17 palců. Samozřejmě k dostání jsou i větší varianty, například 18palcové. Jestliže však zvolíte větší průměr, než momentálně máte, počítejte s tím, že si musíte zakoupit zároveň i pneumatiky v odpovídající velikosti.

Zároveň vás musíme upozornit, že pokud vámi zvolená velikost není zapsaná ve velkém technickém průkazu, je nezbytné ji nechat dodatečně zapsat.

Co znamenají zkratky PCD a ET?

Další parametr, jenž by vás měl zajímat, je PDC. Pod zkratkou se skrývá počet děr na roztečné kružnici. Znamená to tedy, že pokud je u alu kol uvedeno označení 5×100, tak je 5 děr na 100 milimetrové roztečné kružnici.

V neposlední řadě se zaměřte na hodnotu ET, kterou se určuje vzdálenost podélné osy disku od dosedací plochy. Informuje o tom, jak moc hliníkové kolo vyčnívá ven, což je také uvedeno zase ve velkém technickém průkazu. Bez daného dokumentu se jednoznačně neobejdete, pokud neznáte všechny informace o vozidle nazpaměť.

Jak vybrat alu kola?

Jestliže jste si tedy přečetli všechny podrobnosti o tom, co všechno byste měli při výběru alu kol znát, tak se vrhněte na hledání optimálních modelů. Internet je ideální místo, kde hliníková kola hledat, protože mnoho odborných webových stránek disponuje konfigurátorem, v němž vyplníte několik základních údajů, a pak se vám zobrazí hned několik produktů.

Výhody alu kol

Hliníková kola se chlubí unikátním vzhledem. Promění váš automobil k nepoznání a vtisknou mu punc originality a ojedinělosti. Dávno jsou pryč doby, kdy se hliníková kola instalovala výhradně na závodní vozidla. Jejich cena poměrně klesla, a tak jsou mnohem dostupnější.

Dále se alu kola pyšní vysoce kvalitními materiály. Používá se směs hliníku a hořčíku, čímž je zajištěna maximální pevnost a odolnost vůči mechanickému poškození. Hliníková kola nepodléhají ani korozi a odpadne vám povinnost shánět disky. V neposlední řadě se perfektně hodí pro pneumatiky bez duší, které jsou momentálně v módě.

Alu kola disponují aerodynamickými otvory, a tím pádem nedochází k přehřívání pneumatik, neboť teplo je efektivně odváděno, čímž je prodloužena i životnost pneumatik.

Kde alu kola koupit?

Pokud hledáte specialistu na alu kola, doporučujeme podívat se do pestré nabídky přímo dodavatele alu kol do České republiky, internetového obchodu – https://www.alukola-obchod.cz, kde najdete i výše zmiňovaný konfigurátor. Vyberete značku vašeho vozidla, konkrétní model, ročník a požadovanou velikost, a potom se vám zobrazí všechny produkty vyhovující vašim preferencím. Ceny se různí. Záleží na tom, od jakého výrobce alu kola zvolíte, jaký design se vám líbí a podobně. Cena by však neměla být rozhodující faktor. Dokážete si představit svůj automobil na nových alu kolech? Ne? Tak to vyzkoušejte.

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner