Caterham 7 Supersport

Caterham 7 Supersport

Caterham 7 supersport
Tak tohle je nový Caterham 7 Supersport. Váží pouhých 520 kg, v balení se nachází 140 koní a z 0 na 100 km/h se dostane za 4,9 sekundy. Maximální rychlost se nachází u 193 km/h.

Supersport je první nová Sedmička za poslední dva roky. Pochází ze závodního auta, které soutěží v šampionátu Caterham Supersport a je upravená, tak, aby mohla být použita na silnicích.

Ani jeden z nich, se však neliší ve výbavě. Dostanete 1,6 litrový motor Ford Sigma, pěti rychlostní rychlo-převodovku, lehký setrvačník, diferenciál s omezenou svorností motorsport, upravené závodní pružiny a tlumiče, tužší vyztužovací tyče, kompozitní závodní sedačky a čtyřbodový bezpečnostní postroj.

Ředitel Caterhamu řekl: „Vytvořili jsme rychlejší a silnější auto než předtím, ale supersport bude vzrušovat spíše fanoušky sportovních aut, včetně těch, kteří mají omezený rozpočet.“

To určitě nebude něco pro ty, kteří mají draze vyplněnou zubní přepážku, nebo spondylolýzu. Ano, víme co znamená spondylolýza. (Rozštěp obratlového oblouku, obvykle se nachází v oblasti 4. a 5. břišního obratle páteře).

Pokud patříte mezi ty domácí kutily, je to něco pro vás. Můžete si koupit sadu v krabici, za pouhých 550 tisíc korun a sprásknout si sedmičku doma v garáži. Pokud nepatříte mezi domácí kutily a chcete si ušetřit ruce a prsty od škrábanců a pohmožděnin, Caterham vám dodá již sestavenou verzi za 630 tisíc korun. Což doporučujeme. Je to vždy lepší, než jet po ulici a doufat že jste správně připojili tlumič nebo brzdy.

A jak jinak, i Top Gear si pořídil nový Caterham 7 supersport. Stojí nám dole v TG garáži a čeká na pořádnou projížďku. Dáme vám vědět hned, jak bude léto.

Určitě si pamatujete, jak se naši TG boys pokoušeli postavit Caterham sami. Jestli ne, tak níže si můžete tento pokus připomenout.

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner