Cadillac odhaluje koncept Ciel

Cadillac odhaluje koncept Ciel


V proslulém televizním pořadu devadesátých let, Batman: The Animated Series, nastínili návrháři ráj ve stylu art deco, když debatovali o tom, jaká byla představa budoucnosti lidí v padesátých letech. Všude byly gotické mrakodrapy, temno a chladno a automobily podle nich vypadali jako zmodernizované poválečné Cadillacy...

Myslete na to, až budete studovat tyhle fotky poměrně nápadného nového konceptu Cadillac Ciel, který byl nedávno odhalen v Pebble Beach v Kalifornii. Přestože se jedná o čtyřmístný kabriolet – a měli byste znát mantru TG, která se ho týká – vypadá tento velkolepý vůz fantasticky.

Caddy nainstaloval 3.6 litrový motor V6 s dvojitým turbem a 425 koňmi, který je spárovaný s hybridním systémem díky lithium-iontové technologii baterie. Produkuje užitečných 560 Nm otáček, koncipovaných na prohánění tohoto vozu po překrásném a vilném Kalifornském pobřeží.

"Velkolepý a výrazný luxus je pro Cadillac vrozený," říká světový návrhář Clay Dean, "a Ciel toto dědictví oživuje. Jízda v Cielu je romantická, ale s moderním šmrncem, který vyjadřuje vizi budoucnosti Cadillacu."

Ah ano, budoucnost. Čtyřdveřový Ciel představuje sebevraždu, dveře ve francouzském stylu a niklem pokovené práce zvýrazňující táhlé linie a interiér se vyznačuje olivovým dřevem, aluminiem, ručně zpracovanou kůží a kašmírovými pokrývkami na zadních sedadlech.

Je o 0,3 m delší než CTS saloon a jezdí na 22 palcových aluminiových kolech a samostatném složitě propracovaném zadním závěsu.

"S Cielem," říká Dean, "je cesta opravdu něco. Cadillac demonstruje, že rozsah filozofie Umění & Vědy je opravdu široký."

Bezpochyby budete souhlasit, že vypadá jako by byl stvořen na Batmanovskou víkendovou vyjížďku.

Líbí se vám?

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner