Bylo představeno nejrychlejší Mini všech dob

Bylo představeno nejrychlejší Mini všech dob

mini

Chcete pár údajů? Nestaráte se o čísla? To byste bezpochyby měli, protože jsou opravdu působivá. John Cooper Works GP 2012 právě zajel kolo na Nurburgring Nordschleife za 8 minut a 23 vteřin. To je téměř o 19 vteřin rychleji, než jeho předchůdce s 215 koňmi, který byl poprvé předveden v roce 2006.

Tak co, uslyšíme váš radostný křik? Hlavně síla. U Mini nám neřekli přesné údaje, ale rozhořčené zkoumání u jejich hlavního inženýra prozradilo, že je podrží do úžasného Mini United festivalu, který se bude konat ve Francii. Neodhalil nic více než jistý vzhled.

Také se povrtali v dvojitém sání turbo motoru, takže ACW GP je trošku chytřejší. Za řeč stojí i stylové přední a zadní nárázníky, a dále zázračný a opravdu hodně stylový nový difuzor. Celý spodek auta byl vyhlazen, aby napomáhal většímu přítlaku.

Tomu se říká závodní auto na silnici, což také znamená set šestipístkových brzd na přední nápravě a na pomoc adhezi dostal set pneumatik Kumho, které byly vyrobeny specielně pro toto auto.

Uvnitř toho moc nedostanete.  Najdete tu dvě závodní sedačky Recaro, ale spousta parádiček spojených s interierem Mini, byla kvůli odlehčení vypárána.

Chcete jedno z nich? To budete muset být rychlí. Mini tento model postaví pouze v omezeném množství a to 2000 kousků. Nemáme žádné cenové údaje, ale počítáme, že se moc na ceně 750 000Kč nezmění. Jde se někdo zapsat do pořadníku?

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner