Bondův Lotus Esprit je na prodej!

Bondův Lotus Esprit je na prodej!

Po přečtení budete pravděpodobně chtít někde najít milióny liber a nějaký důmyslný způsob, jak zadržet nadšeného Richarda Hammonda, protože máme úžasnou zprávu. Pod vodou plující Lotus Esprit, z bondovky Špión, který mě miloval, jde skutečně do aukce.

... chvíle na uklidnění pro všechny fanoušky bondovek …

Jak jistě víte, jde o Hammondovo oblíbené bondovské auto, a to z dobrého důvodu; Esprit je nejvýraznější ze všech aut v bondovkách. Tedy až na Aston Martin DB5. Dražené auto bylo používáno výhradně pro podvodní scény, je to tedy propracovaná ponorka, oblečená do hábu Lotusu.

Známé jako „vlhká Helena“ bylo auto zkonstruováno institutem pro lodní vědu (Perry Oceanographic) na Floridě a ve filmu jej řídil penzionovaný člen zvláštních sil Námořnictva Spojených státu, Don Griffin. A nebyl to zrovna snadný úkol, vůz byl poháněn motorizovanými vrtulemi napojenými na mechanismus jejich náklonu. Zkonstruovat takové vozítko stálo přes 100 000 dolarů, které by se do dnešní doby daly přepočítat na takových 500 000 dolarů.

Po svém účinkování v Bondovi bylo auto převezeno do New Yorku a uloženo ve skladišti, které bylo následně nuceně odprodáno. Představte si to nadšení, když pak nový majitel odkryl plachtu a objevil auto/ponorku z filmu o Bondovi. Možná, že došlo i na radostné pištění.

Přirozeně, že tohle auto budete chtít. Nejen proto, že se jedná o opravdu unikátní kousek. My taky zkoušeli takové postavit, ale jen tak-tak jsme neztratili Richarda Hammonda navždy v mořích. Ale jak už jsme se zmínili výše, vezměte si naditou peněženku. DB5tka kterou jezdil Sean Connery v Goldfingeru a Thunderballu se před pár lety prodala za 2.9 miliónů liber.

Auto bude nabízeno skrze RM Auctions a k dražbě dojde mezi osmým a devátým zářím. Dobrý týden pro filmová auta, že? Nejdříve jsme v něm sledovali prodej repliky Ferrari z filmu Volný den Ferrise Buellera a teď  tu máme skutečnou auto/ponorku z Bondovky. Jsme opravdu rozmazlováni.

Nějací zájemci?

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner