BMW Vision ConnectedDrive

BMW Vision ConnectedDrive


BMW představilo nový koncept roadsteru

Je to koncept Vision ConnectedDrive od BMW a bude se vám chtít dostat do hlavy. Než vás napadne myšlenka na dosti bolestivou operaci vlastního mozku, čtěte dál.

Tento ohromující koncept je vizí BMW na poli kompaktní a počítačové budoucnosti automobilismu. Představuje přední 3D displej, který slouží k analýze informací a a tím i snadnějšímu řízení.

Informace získává pomocí antény, umístěné pod plexisklem uprostřed vozu. Takže si například můžete naprogramovat navigaci tak, aby vám ukazovala odbočky, a vy je pak vidíte trojrozměrně tak, jak se jedna po druhé blíží. Navíc je všechno nastavení naprosto volitelné, takže si můžete vybrat, co přesně chcete vidět.

Pro spolujezdce má BMW spoustu technických hraček ve stylu filmu Tron. Jako ko-pilot může například vyhledávat informace (cesty, dopravní informace) a posílat je přímo na panel k řidiči. Jako příjemný bonus tak naprosto odpadá nutnost za jízdy mluvit s řidičem.

Další funkcí je „Emoční scanner“, který zachytává a filtruje informace o oblasti, kterou právě projíždíte – například lidi, náladu a polohu. Divili byste se, kdyby vám systém v sobotu večer při průjezdu Birminghamem automaticky zamkl všechny dveře?

Předek, připomínající žraloka a vrstvený styl (připomínka supercaru Visio Dynamics) naznačuje směr, který se chce BMW v budoucnosti vydat. Koncept představuje také optická vlákna různých barev. Ty najdeme na třech různých částech vozu tam, kde jsou světla. Za zmínku stojí také 20ti palcová kola a výsuvné dveře ve stylu BMW Z1.

Líbí se vám představa roadsteru od BMW tak, jak se vám ji snaží vštípit do hlavy? Nebo vám prostě stačí, když má auto motor, kola, volant a dveře?

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner