BMW odhaluje Series 6 Gran Coupe

BMW odhaluje Series 6 Gran Coupe


Nejdříve tady byl Mercedes-Benz CLS. A byl dobrý. Potom tady byla Audi A7. Ta byla taky dobrá. A nyní se na Internetu představuje třetí kandidát o korunu nejlepšího luxusního čtyřdveřového kupé: BMW 6 Series Gran Coupe.

Je to první čtyřdveřové kupé, které kdy BMW zkonstruovalo a jeho představení příští rok odstartuje teutonský zápas mezi těmito třemi vozy, který bude natolik otevřený, že i nejliberálnější film pro dospělé se začne červenat.

Jak můžete vidět, Gran Coupe je o nějakých 22cm delší než kupé, 4cm delší než A7 a celých 7cm delší než CLS. Vyznačuje se 4+1 místy k sezení stejně jako the Audi A7. Rozvor kol je o 11cm delší, díky čemuž došlo k "patrnému zvětšení prostoru pro nohy" pro pasažéry na zadních sedadlech, což musí být pro každého, kdo někdy cestoval dlouhou dobu na zádi 6-Series velkou úlevou.

Ten jeho dlouhý, nízký a široký postoj a kabina zaměřená na potřeby řidiče, ukazují, že BMW má řídící DNA zažranou pod povrchem. Nicméně zda může nabídnout více potěšení, než jen schopné-ale-mdlé kupé ve verzi kabrio, se ještě uvidí.

6 GC je vybaven elektronicky kontrolovanými tlumiči a protiskluzovým stabilizátorem pro redukování prokluzu, zatímco se BMW nadšeně prohání zatáčkami.

Co se týká motoru, díváte se na dva šestiválce – 640i s 320 koňmi a na otáčky trochu skromný 640d s 313 koňmi – společně s 4.4 litrovým dvojitým turbem V8 650i. V podstatě taková slabší verze M5, která zvládá velmi úctyhodných 450 koní a 622 N/m kroutícího momentu a společně s pohonem na všechna čtyři kola zrychlí z 0-100 za 4.5 vteřiny. To je o 0.1 vteřiny pomalejší než Mercedes CLS 63 AMG s 518 koňmi. A to je děsivě rychlé.

BMW nabízí nové Gran Coupe pouze s osmistupňovou automatickou převodovku společně se standardním vybavením zahrnujícím elektricky nastavitelná kožená sedadla, dvou zónovou kontrolu klimatizace, 18 palců slitin a šikovný HiFi systém. Jako obvykle můžete vyjádřit svoji osobitost – a vyprázdnit svou peněženku – listem volitelných vylepšení, zahrnující M Sport pack. Ten přidává aerodynamické části, sportovní výfuk, 19-ti palcová kola (s možností 20-ti palcových), sportovní sedadla a spoustu M symbolů.

Takže dámy a pánové, řeknete nám, co si myslíte o snaze BMW? Které byste si vybrali - Merc, Beemer nebo Audi?

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner