BMW M5 2011


BMW konečně odhalilo finální verzi jeho nejslavnějšího super sedanu. Dámy a pánové, seznamte se s novým BMW M5.

Je prakticky beze změny z koncepce M5, která byla odhalena již v dubnu tohoto roku. Samozřejmě je vybroušené Nürburgringem. Motor obsahuje 555 koní a 657 Nm točivého momentu. BMW tvrdí, že je „bez zpoždění“ a dává mu ochranou známku M. BMW také počítá, že při plném zatížení vydá jen 232g/km CO2.

Nové M5 obsahuje i sedmistupňovou dvojspojkovou převodovku, což vám dá spoustu prostoru pro ovládání mnoha koní, které se zběsile honí pod kapotou. Na pomoc vám přijde i jeden ze tří pomocných režimů. S1 přidá šťávu a jemné řazení, s režimem S2 malinko ztuhne odpružení a malinko to kope při vyšších otáčkách, no a konečně tu máme režim S3, který je dokonalý! Umožňuje totiž kontrolu startu prostřednictvím lamelového samosvorného M diferenciálu. Z 0 na 100km/h se vytáhne za 4,4 sekundy a z 0 na 200km/h se dostane za 13 sekund. Nejvyšší rychlost je omezena na 248km/h nebo 304km/h se závodním M balíčkem.

Ten je dodáván s tlumičem řízení, kontrolou stability, šesti-pístovými třmeny brzd a dynamickým M režimem, díky kterému můžete dvě individuální nastavení naprogramovat a vyvolat pomocí kouzelného tlačítka M.

Všimněte si i 19 palcových kol z lehkých slitin, zadního spoileru, zadního nárazníku s difuzorem, rozšířených podběhů, masivní tlamy, která nasává vzduch pro motor a brzdy a samozřejmě dvojitých koncovek výfuku. Uvnitř je pak naplněné sportovními sedadly, M volantem potaženém kůží a všech M specifických přístrojů, včetně 10,2 palcové obrazovky s ovládáním iDrive. K dispozici je i head-up display (promítač rychlosti na čelním skle).

Pokud můžeme mluvit za sebe….moc se na něj těšíme.

Podívejte se také na průřez lety ve výrobě M5.

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner