BMW 3 Alpina D3 Lux

BMW 3 Alpina D3 Lux


Vyzkoušeli jsme si BMW 3 Series Alpina D3 Lux

Je to komplikované. Alpina si objednává svoje vozy u BMW. Tak dobře, neobjednává si je, ale dostává je. Alpina totiž ve skutečnosti staví na klasických řadových BMW. Vůz od Alpiny vás přijde dráž asi o 40 000 Kč (takzvaný příplatek za objednávku „na míru“). Za to si ale můžete vybrat vše, po čem vaše srdce touží a mnoho zájemců to také dělá.

Ale až dodnes nabízela Alpina D3 Biturbo pouze se základním vybavením interiéru a bez navigace. Kdo chtěl navigaci, musel ji ji zaplatit jako samostatnou výbavu a příplatek „na míru“ zaplatil ještě k tomu. Proto Alpina představila tuto luxusní verzi D3, která obsahuje navigaci, Bluetooth, klimatizaci a černé doplňky bez nutnosti platit něco navíc.

Jak bylo řečeno, je to komplikované. Ale řekněme to jednoduše. Za necelý milion korun (asi o 100000 korun dráž, než stojí standardní verze D3) tenhle vůz stojí za to. Je to opravdu jedno z nejlepších „skutečných“ aut na světě. Nezapomeňte, že pod kapotou skrývá skvělý twin-turbo dieselový motor z modelu 123d, který Alpina vyladila na výkon 211 koní s kroutícím momentem 315 Nm. Ve standardním modelu D3 takový motor nenajdete.

Je to tedy skvělý stroj – rychlý, výkonný, dobře vypadá, je pro většinu lidí dost veliký a teď navíc i se skvělou výbavou. Tak jako tak je to skvělá investice. A pokud chcete to úplně nejlepší, neváhejte a jděte do kombíku.

zdroj: BMW 3 Alpina D3 Lux

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner