Bionická ruka od Mercedes-Benz

Bionická ruka od Mercedes-Benz


Pokud se nezeptáte, nic nedostanete. Seznamte se s touto filozofií a s posledním prokazatelem funkčnosti této věty, fanouškem F1, Matthew Jamesem.

Narodil se bez levé ruky a nedávno zkusil napsat dopis na adresu F1 Mercedes GP Petronas do rukou šéfa, Rosse Brawna. Žádal o 35 000 liber (1 000 000Kč), aby si mohl zaplatit novou umělou končetinu. Místo toho ale dostal na míru vytvořenou končetinu Pulse, což je jedna z nejmodernějších bionických rukou na světě.

Brawn říká: „Matthewa dopis byl velmi dojemný, při bližším prohlédnutí I-končetiny Pulse, jsme si uvědomili, jak moc se naše technologie ve formuli 1, dá použít k vytvoření této špičkové protetické končetiny..rozhodli jsme se tedy s tím něco dělat."

Matthew, který žije se svými rodiči v Berkshire, říká: „Je to prostě úžasné, moje stará umělá ruka měla velmi jednoduchou uzavírací mechaniku, neboli jednu malou svorku, ale s tímhle se dá dělat všechno..a navíc vypadá vážně stylově!“

Vnější plášť je průhledný, takže lze vidět skutečnou mechaniku a zápěstí navíc zdobí odznak Mercedes-Benz. Každý prst je poháněn samostatným motorkem, což znamená, že je obratná a dokáže uchopit pero a psát, kravatu, tkaničky nebo dokonce chytit míč.

Funguje tak, že přijímá informace ze dvou elektrod, které detekují elektrické impulzy z postraních svalů v dolní části paže Matthewa. Hračka je vybavena také Bluetooth přijímačem, takže si jí Matthew může připojit k počítači a nastavovat či sledovat sílu a rychlost pohybu celého mechanizmu.

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner