BBC prodává Top Gear Magazin

BBC prodává Top Gear Magazin


Britská společnost BBC se rozhodla prodat tři ze svých produktů. Automobilový časopis Top Gear Magazine společně s Radio Times (rozhlasový a televizní program) a Gardener’s World (časopis zahradnického pořadu BBC).

A zájem je vskutku veliký. O koupi se zajímají hned čtyři velká vydavatelství. Prvním z nich je německý vydavatelský dům Bauer Verlag, který se zdá být nejnadějnějším kupcem a to proto, že nabídl BBC 100 miliónů liber v přepočtu kolem 2,8 miliardy korun. Majitelé Bauer Verlag však zatím nemají vyhráno, ve Velké Británii totiž vlastní dva tituly, které konkurují právě Radio Times. Proto by mohl mít problémy s antimonopolní ochranou.

Dalším uchazečem, který se zajímá o koupi je opět německé vydavatelství, Hubert Burda Media. Výše nabídky však nebyla zveřejněna, britští analytici jej ale považují za favorita.

Pokud by se vlastníkem Top Gear Magazinu stalo německé vydavatelství, hrozilo by, že se hlavní redakce Top Gearu bude stěhovat do Německa.

Z britských společností jeví zájem o koupi Future plc, společnost, která se zaměřuje především na časopisy o výpočetní technice. Druhou britskou společností je Haymarket Group, pod které spadá například konkurenční Autocar a dále mezi jinými i F1 Racing a Autosport. Nabídky obou britských společností se pohybují podle informací okolo 70 miliónů liber, v přepočtu kolem 1,9 miliardy korun.

Ať už nový majitel bude britská nebo německá společnost, určitě nebude litovat. Top Gear Magazine a zbývající duo totiž loni BBC vydělali 18,4 milionu liber, v přepočtu to dělá okolo půl miliardy korun. Což není špatné.

Zda bude mít odkoupení Top Gear Magazinu nějaký vliv na samotné vysílání se zatím neví. Pokud by se redakce stěhovala do Německa, nastala by menší překážka.

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner