Autopotahy zabezpečí vaše auto před znečištěním

Autopotahy zabezpečí vaše auto před znečištěním

Jestliže máte doma čtyřnohého miláčka, tak jistě víte, jak je s ním cestování v dopravních prostředcích složité. Tím víc, pokud se jedná o psa větších velikostí. Jste – li majiteli automobilu, můžete si gratulovat, protože cestování v něm s pejskem je mnohem jednodušší. Ovšem, aby vaše auto zůstalo i po jeho přepravě v původním stavu, měli byste dodržovat určitá pravidla, které se týkají psího režimového opatření i vašeho auta. Zde patří například cestovní pelechy, ochranné potahy do auta pro psy, přepravní klece nebo postroje.

Chraňte své sedačky v autě díky ochranným potahům

Pořádné zabezpečení vašeho pejska je důležité k jeho ochraně i vašemu bezpečí. Pro menší plemena použijte cestovní přepravku, u velkých ras jednoduše napněte mezi přední a zadní sedadlo přehoz z materiálu, který se dobře čistí a psa připoutejte bezpečnostním psím pásem. Ať už se chystáte na delší cestu, nebo pouze na krátký výlet je důležité chránit váš automobil před znečištěním, poškozením, nebo zničením. Opravdovým pomocníkem se v této situaci stanou ochranné potahy do auta, neboli autopotahy, které ochrání sedačky či jeho kufr. Autopotahy jsou opravdu skvělým řešením, jak cestovat s vaším psím kamarádem a zachovat původní vzhled vašeho auta.

I cestování se psem má své pravidla

Díky jízdě automobilem rozhodujete o průběhu cesty a režimu jízdy sami, což je jak pro vás, tak pro vašeho čtyřnohého miláčka velká úleva. Samozřejmě můžete lehce přizpůsobit přestávky jeho potřebám, ale nikdy ho před cestou nezapomeňte vyvenčit. Pokud se jedná o plánovanou cestu, je dobré ho před ní nekrmit, popřípadě mu dát asi 20 minut před jízdou lék proti nevolnosti určený speciálně pro psy. Při venčení v průběhu jízdy buďte opatrní, aby nevběhnul pod kola projíždějícím autům. Pes může být po jízdě autem dezorientovaný. Je proto lepší připnout mu vodítko ještě před otevřením dveří. Při delší cestě v letním horkém období je lepší vyjet brzy ráno, nebo později večer, kdy je teplota vzduchu nižší. V horkém počasí totiž lehce dochází k jeho přehřátí, jež může být i smrtelné. Při cestě mu zajistěte dostatek čerstvého vzduchu, ale nenechávejte ho, aby během jízdy vystrkoval hlavu z okna. Mohlo by dojít k úrazu očí, uší, či onemocnění z průvanu. Nezapomeňte pro něho přibalit láhev s vodou a misku, případně cestovní napáječku. V průběhu přestávek mu dávejte pouze pít, jíst by měl až za jednu či dvě hodiny po dojezdu.

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner