Autokoberce: proč volit raději na míru než univerzální

Autokoberce: proč volit raději na míru než univerzální

Autokoberce jsou nedílnou součástí interiéru vozů. Díky němu to uvnitř lépe vypadá, ale je to také příjemnější. Autokoberce usnadňují čištění vašeho vozu, obzvláště když si na botách přinesete nějaké nečistoty. Mohou pomoci také s vlhkostí, která se dostává do vozu a má spoustu dalších výhod. Když jsou ale koberečky příliš malé, mohou být nebezpečné (například uklouznutí při vystupování). Velké autokoberce je potřeba zase srovnávat a upravovat.

Textilní nebo gumové

V současné době jsou na trhu dostupné zejména dva materiály, že kterých se vyrábí autokoberce: gumové a textilní. Oba materiály se používají jak pro univerzální, tak také pro autokoberce na míru. Který z materiálů je lepší asi závisí na preferencích. Textilní koberce vypadají lépe, jejich údržba je ale složitější, zejména při znečištění je potřeba je důkladně vydrhnout. To gumové koberce stačí omýt vodou a nečistoty z nich rovnou mizí. Také rychleji schnou.

Univerzální nebo na míru?

I zde je to otázka preferencí. Autokoberce na míru se prodávají pod označením typu vozu, jako například koberce Octavia, koberce Golf či Passat. Je snadné je ukotvit ve voze, nejsou ani velké ani malé, takže nepodklouzávají. Není potřeba je ukotvovat a vypadají dobře. Pravděpodobně si za ně ale budete muset připlatit. Univerzální autokoberce jsou levnější, nicméně už nemusí tak dobře sedět. Možná si k nim budete muset přikoupit speciální sadu na ukotvení, aby se neustále neuhýbali. A to jsou náklady navíc.

Jak ukotvit pohybující se koberec v autě?

Existuje také několik domácích rad, s jejichž pomocí se můžete pokusit svůj koberce ukotvit sami. Bez nákupu speciální skob nebo sad na ukotvení. Jedním z nejšikovnějších řešení je samolepící suchý zip. Jeden nalepíte zespodu na čistý koberec a druhý zase na podlahu auta a koberec s podlahou vozu k sobě ukotvíte. Otázkou je, na jak dlouho toto řešení vydrží. Pravděpodobně budete po čase muset použít nový suchý zip.

Zdroj obrázku:
Josfor / Shutterstock.com

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner