Auto z autopůjčovny může být správnou volbou

Auto z autopůjčovny může být správnou volbou

Vlastnit vozidlo je v dnešní době jednodušší než kdykoliv předtím. Ceny vozů jsou dnes na těžko uvěřitelných minimech a možnosti svobodně cestovat jsou otevřené pro každého.
  I přes všechny výše uvedené skutečnosti se vám ale může stát, že si budete potřebovat půjčit auto specifických vlastností. Typickou situací je stěhování nebo delší dovolená s rodinnou a přáteli, kdy se doslova hodí vozy s vyšší přepravní kapacitou. Jak ale v takovém případě postupovat?

Snad každého v takové situaci napadne půjčení vozu od rodiny nebo přátel a samozřejmě autopůjčovna. První variantou se dnes zabývat nebudeme, její klady a zápory si přebere každý sám. Podíváme se ale na možnosti půjčení vozu v půjčovně aut.  Poradíme, na co si dát pozor při výběru vozu, aby vše proběhlo bez zbytečných potíží.

Zaměřte se na recenze a zkušeností zákazníků

Kladné nebo záporné ohlasy na autopůjčovnu by pro vás měly být prvotní indicií. Využijte možnosti internetu a podívejte se, jaké názory sdílí předchozí zákazníci. I zde ale využívejte selský rozum a nehleďte na konkrétní recenze, které mohou být subjektivní. Zaměřte se na fakt, jestli převažují spíše kladná hodnocení před zápornými. Sledujte také, jestli má zvolená půjčovna hodnocení nezávislé autority nebo ocenění. Například Autopůjčovna Praha Europcar vlastní prestižní cenu World Travel Award za nejlepší půjčovnu.

Cena by neměla být rozhodujícím kritériem

Před samotným výběrem si ujasněte, k čemu budete půjčené vozidlo využívat. Pokud plánujete přesuny na kratší vzdálenost, bude vám nejspíše stačit vůz nižší třídy. Naopak při delších cestách mnoho stovek kilometrů jistě oceníte spíše luxusnější automobil.  Při samotném výběru si také zjistěte stáří nabízeného vozidla. Například autopůjčovna Praha Europcar nabízí vozy s maximálním stářím šest měsíců s nadstandardní výbavou a motorizací.

Dostupnost vozu

Blízkost pobočky zvolené půjčovny je již takovým bonbonkem na závěr. Hodit se může také možnost vypůjčené vozidla vrátit právě na jiné pobočce. Europcar nabízí zapůjčení v Praze, Brně, Ostravě, Karlových Varech, Pardubicích a Ústí nad Labem.

Přejeme hodně štěstí a spoustu najetých kilometrů bez nehody.

 

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner