Audi Q7 3.0 TFSI Quattro SE

Audi Q7 3.0 TFSI Quattro SE

Audi Q7 V6
Tato nová benzínová Q7 V6 je úspornější a mnohem skromnější, než verze V8, kterou nahrazuje. Není to těžký úkol: to auto bylo na skromnost a ekonomiku, jako je Vin Diesel adept na komediálního herce.

Podle standardů Planet Normal, tato Q7 – i když je poháněná 3,0-litrovou přeplňovanou V6 z S4, místo toho nenasytného a nepřirozeného sání se 4,2-litrovým V8 - je rozhodně neskromná a neefektivní. Stále dělá na silnici úplně jiné věci než automobil, jakoby model Corgi (plemeno psa).

A i kdyby vám v poslední době ve vaší zahradě vyrostl ropný vrt, stále to bude provokovat a škubat sebou pokaždé, když budete chtít tankovat. Což bude často. V6 se může pochlubit menší žíznivostí než původní V8 ve kterém bylo zapotřebí sebeomezení jako u buddhistického mnicha, ale i přesto, že si dopřejete tu sílu jen letmo, stále budete navštěvovat čerpací stanice častěji, než jak praví prodejní brožura u vašeho dealera. Stručně řečeno na čerpací stanici budete častěji než člověk co trpí nevyléčitelným fetišem pro židle na grilování a camping.

Možná, že to není překvapující, vzhledem k velikosti auta. Váha tohohle drobečka je téměř dva a půl tuny. A proto je více překvapující rychlost, s jakou se přesunete z bodu A do bodu B. Je to opravdu rychlé auto, oplývá 328 koňmi, z 0 na 100 to stihne pod 7 sekund, o celou polovinu sekundy méně než V8. Nově se v Q7 objeví osmi rychlostní převodovka, která je schopná a nenápadně posouvá rychlost sem a tam, stejně jako se tomu děje s poměrem paliva, stále rychleji vás to táhne do finanční krize.

Už tak jistě víte, co zde budeme říkat. Pořiďte si diesel verzi. Pokud se chystáte používat SUV na dlouhé vzdálenosti a různé výlety nebo vlečení v podstatě čehokoliv, zapomeňte na benzín, ten by vám akorát zruinoval Váš vnitřní klid. Nová Q7 je takový drzejší soupeř pro Merc S-Class nebo Jag XJ. Pokud pociťujete lhostejnost k palivu a jsou Vám ukradené pocity Vašich kolegů v silničním provozu, je Q7 skvělá volba s působivou šíří schopností, ale skromnost a ekonomika mezi ně nepatří.

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner