Aston V12 Zagato dosáhl produkce

Aston V12 Zagato dosáhl produkce

Aston V12 Zagato

Zpočátku vyvolalo šum v květnu na Villa d'Este, od té doby jezdilo v červnu jako prototyp na zničující akci 24 hodin Nürburgringu a v září se objevilo na Frankfurtské motoristické show. Vždy jako čistokrevné závodní auto s velkým křídlem a bez kabiny.

O nějakou chvilku později se představilo v Kuvajtu, kde Aston Martin konečně odhalil produkční verzi jejich drahého a výjimečného Aston Martin V12 Zagato. A bude vypadat přesně tak, jak je na fotkách.

Nová V12 staví na 50 letech historie mezi britskými a italskými firmami, první bylo DB3 GTs s Zagato prvky na karoserii a jezdilo jako závodní auto v roce 1961. Nové V12 Zagato je tedy spíše dárek Astonu ke zlatému výročí, který si udělí sami sobě.

Šéf Astonu, dr. Ulrich Bez, řekl: "Náš vztah k Zagato se táhne po více než 50 let. Spolu jsme za ten čas vytvořili sérii velmi speciálních aut. První - DB4GT Zagato - je právoplatná ikona: krásná, rychlá a neskutečně žádoucí. Ve V12 Zagato věřím, že jsme zachytili ducha toho auta a zkombinovali ho s dávkou sebejistoty a modernosti, abychom mu dodali vlastní charakter. "

Každý kus Zagato trvá vyrobit asi 2000 pracovních hodin a je konstruováno z ručně vyrobeného hliníku a karbonových vláken, přesně jako One-77. Karoserie sedí na platformě V12 Vantage a navrchu je střecha, designovaná týmem šéfa designu Aston Martinu, Marka Reichmanna v Británii. Ve skutečnosti designéři Astonu trvali na tom, že nové Zagato převezme podněty z minulosti, ale ukuje nový designový styl pro budoucí Aston.

Čím méně se ale budeme bavit o zadním spoileru, tím lépe. Ano, tím že je velké, hlučné a stabilní, zůstává věrné původnímu závodnímu rodokmenu, ale určitě by jemnější přívěsek neprospěl?

Jinak je tu krásný interiér na míru, a hlavní hardware od Vantage dárce zůstává nezměněn, takže se díváte na 6.0l V12 s 510 koňmi a 570Nm točivého momentu. Bude vyrobeno pouze 150 kusů a budou stát 9 900 000 korun plus daň. Není třeba hádat příliš dlouho jaká je jeho předpokládaná klientela, soudě podle jeho počáteční ceny…

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner