Aston Martin DB9 od Edo Com.

Aston Martin DB9 od Edo Com.

Aston Martin DB9 od Edo Com.

Kluci z Edo Competion se postarali o další sadu úprav a tentokrát pro Aston Martin DB9.   Z dílny firmy Edo Competition, která sídlí v německém Ahlenu, vyjíždí z velké části přestavěné superauta italských značek. Tentokrát se ale rozhodli pro čistokrevnou krásu britské výroby. Po šesti dlouhých měsících přišli se zbrusu novým Aston Martin DB“S“ – Edo Competition.

Jako jedno z nejdůležitějších vylepšení, můžeme považovat zvýšení výkonu a to ze standartních 470 koní na 550. K tomuto výsledku přispěla i přeprogramovaná řídící jednotka, upravené sání se speciálním filtrem a nová výfuková soustava vyrobená z nerezové oceli, která se navíc pyšní sportovními katalyzátory. S výkonem se ruku v ruce posiluje i brzdová soustava, která nyní disponuje brzdovými kotouči o průměru 405 mm vpředu a 380 vzadu a působí na ně čtyřpístové třmeny.

Na první pohled je jako jasná novinka modifikovaný přední nárazník, který je vyroben (stejně jako difuzor na zadním nárazníku) z uhlíkových vláken. Kapota má též plnější a masivnější tvar díky větším žebrům. Trojdílné 21 palcové ráfky, obuté do pneumatik 255/30 ZR 21 vpředu a 295/25 ZR 21 vzadu. Důvodem proč vzadu jsou větší, je vyšší stabilita při větší rychlosti. Ta mimochodem činí až 320 km/h a zrychlení z 0 na 100 vám zabere jen 4,1 sekundy. Další novinky jsou přepracované pérování s nastavitelnou tuhostí a regulací světlé výšky, které tento Aston přitisklo o 30mm blíže k vozovce (ve standartním módu)

Interiér také prošel změnou. Vyznačuje se nyní čalouněním ve zdařilé kombinaci kůže a semiše v odstínech bílé, černé a šedé, které doplňuje leštěná ocel. Pro fajnšmejkry do hudby je připravená blíže nespecifikovaná „špičková“ audio soustava.

Vůz na snímcích, vznikl na zakázku pro zákazníka z Ruska a zatím není jasné, zda firma Edo Competition hodlá tento mód nabízet ve formě volně prodejné sady úprav i dalším zákazníkům.

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner