ALU kola s jinými rozměry? Řešením jsou vymezovací kroužky

ALU kola s jinými rozměry? Řešením jsou vymezovací kroužky


Plánujete si ke svému vozu koupit ALU kola, která zatraktivní jeho vzhled? Vybrat ty správné disky není tak jednoduché, jak se může zdát. Hliníková kola totiž musí k vozu pasovat, jako tomu je například u nového VW Golf GTI či u jeho druhé generace, která byla součástí první epizody 21. série.  Navíc existuje velké množství rozměrů a značek. V dnešním článku vám poradíme, jak vyřešit situaci, kdy máte ALU kola s jinou středovou dírou, než na váš vůz potřebujete.

Rozměry disků

U disků se měří hned několik rozměrů. Nejznámějším je průměr kola, který se obvykle udává v palcích. Druhý rozměr (nejčastěji dvojčíslo, například ve tvaru 4x108) je počet šroubů a průměr kružnice, na které jsou šrouby upevňovány. Posledním, avšak neméně důležitým, je průměr středového otvoru, který se uvádí v milimetrech. Právě na tento rozměr se nyní podíváme podrobněji.

Průměr středového otvoru je totiž velice důležitý, protože kolo musí sedět naprosto přesně na náboji. V opačném případě může docházet k vibracím a nepříjemnostem při řízení vozu. Pokud si ovšem zakoupíte disky, které nesedí na váš vůz kvůli rozměru středového středícího otvoru, nemusíte smutnit – existuje totiž levné a jednoduché řešení.

Řešením jsou vymezovací kroužky

Vymezovací kroužky se nasazují mezi náboj brzdového kotouče a disk. Perfektním vyplněním mezery při rozdílných rozměrech se zamezí vibracím přenášeným do volantu a dalším problémům. Kroužky jsou nejčastěji vyráběné z kovu či plastu. Plastové bývají lepší, protože netrpí korozí a jejich demontáž a další použití jsou jednodušší.

  • Pokud jste si koupili kola, která přímo nesedí na váš vůz, nemusíte zoufat. Zkuste rozdíl vyplnit kroužky, které se postarají o perfektní vycentrování kol.
  • A pokud o koupi litých disků teprve uvažujete, můžete se zaměřit i na jiné rozměry a díky vymezovacím kroužkům vybírat z větší nabídky kol.

Kde koupit kvalitní kroužky?

Na středící kroužky se specializuje e-shop pana Kroužka. Ten nabízí kroužky z plastu vyrobené v Itálii. Máte tak jistotu, že se nejedná o nekvalitní a ošizený výrobek. Navíc jejich cena není nikterak vysoká – cena za sadu čtyř kroužků začíná lehce nad 300 Kč.

Na stránkách e-shopu navíc najdete i návod, jak vybrat ty správné kroužky. V případě, že neznáte rozměry středové díry ALU kol, je třeba údaj přesně změřit. Druhý rozměr, který potřebujete znát, je průměr náboje brzdového kotouče.

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner