4 důvody, proč se vyplatí mít havarijní pojištění

4 důvody, proč se vyplatí mít havarijní pojištění

Pořizujete si auto a přemýšlíte, zda investovat do havarijního pojištění, když už platíte povinné ručení? Přinášíme několik pádných důvodů, které vás dost možná přesvědčí.

Cena versus výkon

Pokud vás od sjednání havarijního pojištění odrazuje jeho cena, podívejte se na tento problém z druhého konce. Je sice pravda, že za lepší pojistné podmínky zaplatíte částku v řádu tisíců korun, nicméně škody, které během vteřiny nepředvídatelně vzniknou na vašem voze, se mohou pohybovat ve statisících. Problémem je především fakt, že ačkoli se považujete za naprosto svědomitého a velmi kompetentního řidiče, na silnici se kromě vás pohybuje mnoho dalších, méně zkušených účastníků provozu. K tomu si přičtěte možnou srážku s divokou zvěří, nebezpečí vandalismu a přírodních živlů nebo například krádeže, ke kterým dochází relativně často. Ano, riziko je opravdu velké a investované peníze se v mnoha případech rychle vrátí.

Možnost pojištění staršího vozu

I když jste se rozhodli pro koupi staršího vozu, není zvážení havarijního pojištění od věci. V minulých letech se ceny pojistného u ojetých vozů šplhaly do astronomických částek, to už dnes ale neplatí. Mnoho zprostředkovatelů havarijního pojištění se na starší vozy přímo specializuje a pojištění si tak lze sjednat za velmi dobrých podmínek.

Mezery v povinném ručení

Možná si říkáte, proč si zřizovat havarijní pojištění, když si platíte povinné ručení. Odpověď je jednoduchá – havarijní pojištění pokryje i škody, na které se povinné ručení nevztahuje. Stejně tak je to i s výší škody, které je pojištění schopné uhradit. Tuto částku si totiž můžete sami nastavit. Havarijní pojištění je zkrátka skvělým doplňkem povinného ručení, a to především pro případ škody na vašem vlastním voze. Pokud například zaviníte dopravní nehodu, díky havarijnímu pojištění nemusíte hradit všechny opravy z vlastní kapsy.

Nastavení pojistného plnění

Další velkou výhodou havarijního pojištění je široká škála rizik, na která se vztahuje. Díky mnoha možným parametrům si pojištění nastavíte tak, aby přesně vyhovovalo vašim potřebám. Nebudete platit za služby, které nevyužijete, a zároveň se nemusíte bát, že by vám v případě nehody bylo pojištění k ničemu. Dobrým příkladem je nastavení pojistky proti krádeži, pojistit můžete jak celé auto, tak pouze jeho určité části. Pokud si tedy sjednáváte „havarijko“ na starší auto s některými novými drahými komponenty a bojíte se, že se stanou středem zájmu zlodějů, pojistíte si pouze je.

Tak co, stále váháte?

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner