3 chyby, kterých se dopouštíte při výběru motorkářských rukavic

3 chyby, kterých se dopouštíte při výběru motorkářských rukavic

Už jste si vybrali padnoucí bundu, pohodlné moto kalhoty a kvalitní boty na motorku, a tak máte dojem, že na rukavicích zas až tolik nezáleží? Omyl, ruce jsou jednou z nejvíce ohrožených částí těla při jízdě i při pádu, a tak jsou bezpečné moto rukavice stejně důležité jako zbytek vybavení. Jakých chyb se motorkáři při výběru dopouštějí?

Neberete v úvahu typ motorky

Především musíte přesně vědět, na jakém typu motorky a jakým stylem budete jezdit. Pokud často vyrážíte na okruh, rozhodně si vyberte pevné rukavice s ochrannými prvky v oblasti kloubů, hřbetu ruky, dlaně i zápěstí. Pokud na projížďku často vyrážíte i za deště, investujte do nepromokavých rukavic. Je také chybou nosit jedny rukavice po celý rok – v létě volte vzdušnější rukavice s odvětráváním, v zimě zateplené.

Nevyzkoušíte je dostatečně

Na velikosti v případě rukavic záleží, proto si je dobře vyzkoušejte i spolu s moto bundou – při jízdě je také budete nosit společně. Budete mít jistotu, že rukávy bundy nebudou překážet správnému nošení, anebo že nebudou příliš krátké. Důležité je při zkoušení umístit ruku do takové pozice, v jaké držíte řídítka motorky. Vůbec nejlepší je vyzkoušet je přímo na řídítkách, čímž se přesvědčíte, že nebudou klouzat.

Pohlídejte si délku prstů, příliš krátké vás budou omezovat v pohybu a moc dlouhé vám budou překážet v mačkání tlačítek. Pokud vybíráte kožené rukavice, sice trochu povolí, ale délka prstů je limitovaná švy, takže už se nezmění. Nezapomeňte na to, že pokud jezdíte se spolujezdcem, jsou i pro něj rukavice naprosto zásadním prvkem.

Máte jen jeden pár

Poslední chybou je pořídit si jen jedny rukavice a myslet si, že s nimi pohodlně vystačíte po celou sezónu. Jak v chladných, tak v horkých dnech byste měli mít po ruce minimálně dva páry, které budete vozit vždy s sebou a můžete je kdykoliv převléct v případě promočení nebo propocení. Nebojte se s prodejcem konzultovat, které rukavice jsou pro vás a vaše účely nejlepší.

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner