TG Awards 2010 – Luxury Car of the Year

TG Awards 2010 – Luxury Car of the Year


Jaguar představil svůj model XJ na slavnostním večeru v Londýně už v červenci. V červenci? To už je osm měsíců. Kdyby šlo o nějaký software, touhle dobou už by existovala verze 2.3. Pokud by to bylo oplodněné lidské vajíčko, už by z něj bylo dítě, které by se pomalu připravovalo zakřičet si do světa. Ale je to auto a po takové době by mělo být opravdu úžasné.

Páni, a taky takové je !

Jaguar XJ Stejně jako se posunul jiným směrem vzhled, který si zachovával starší typy, posunul se i charakter řízení. Staré XJ byla krásně pohodlná věc, ale z pohledu řidiče postrádal jakékoli oživení. Nové je vypjaté a živé. Připadá vám lehké a hbité, a můžete do něj vložit takovou důvěru, jakou by si GT coupe zasloužilo. Díky hliníkovému tělu je poměrně lehké, ale to není zdaleka všechno.

Jaguar XJ Volné nastavení zavěšení znamená, že vám nikdy nepřijde přetažený nebo uspěchaný. Dokonce ani když sjíždíte z kopce po klikatých cestách a chcete po něm věci, které by takhle velké auto dělat nemělo. Ale to neznamená, že pak máte pocit, že je to rádoby německý sportovní vůz. Je přirozenější a intimnější. Cítíte silnici, aniž by vás to jakkoli rušilo. A i když se jízda, ve srovnání se starým XJ, zpevnila, rozhodně není tvrdá nebo divoká.

Jaguar XJ Jag má teď skvělé motory řady 5.0, normální, přeplňovaný a dvojitý turbo diesel V6. Aerodynamické auto, které když udržíte v takovém světle, máte recept na štěstí. A tohle všechno ještě zabalené do opravdu neobyčejně dekadentního designu. Interiér je nejúžasnější! V přední části je opravdu podpůrný a moderní. A ten zadek? Tyhle začerněné sloupy, ta kapota bez tvaru? Víte, těch 8 měsíců už dává smysl.

Tohle není nějaký sedan pro super obchodníky. Tak proč má jako jeden z nic vypadat?

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner