10 let a 6 konceptů Mini

10 let a 6 konceptů Mini


Před 500 lety, prorok Nostrdámus napsal na ubrousek – „Jednoho dne, se bude po světě prohánět malý vůz, zvaný Mini. Pak bude další, ale ten nebude tak malý. Všichni ho budou popisovat jako ‘Funky’. Mnozí ho budou kupovat a koncepce budou divné“

To byla lež…

Od začátku výroby před deseti lety, se v Británii prodalo něco málo přes 300 000 kousků. A jeho úspěch, se pravděpodobně odvíjel od BMW, které neustále přicházelo u Mini s novými výrobky. Vše samozřejmě začalo na konceptech, jako jsou SUV, maličká luxusní věcička, městské kupé, moderní hadr, atd, atd…

Mysleli jsme si, že se za nimi poohlédneme a zjistíme, jak se vlastně vyvíjel genom Mini, protože koncepce některých z nich, nebyly vůbec divné.

2006 koncept Mini Traveller
Tak tohle je předložený návrh na Mini Traveller v roce 2006. Nemyslíme si, že by byla až tak hloupá..

2008 Mini E
Komplet elektrické Mini E, debutovalo na LA Autoshow před třemi lety, pak byl odeslán na polní pokusy - ty byly nasazeny v několika zemích, pro testování v rámci projektu BMW I (program, jehož cílem je vyvinout malou, lehkou a městskou ekonomickou krabičku).

2009 koncept Mini Coupe
Inspirován dospívajícím klukem, který má svou baseballovou čepici dozadu. Koncept tohoto kupé neskutečnosti, prodělal mnoho změn od návrhu, až po výrobu. Což je škoda…měl zůstat tak jak byl.

Mini 2009 Beachcomber
Tohle byl předvoj pro Crossover Mini Countryman, který byl volně založený na 1964 Mini Moke, jen měl pohon všech čtyři kola. A byl obrovský. A velmi luxusní..a musíte uznat, že by byl velmi zábavný.

2011 Mini Paceman
Tento třídveřový Golf GTI-Countryman, je velmi znepokojující věcí, dá se říct, že je trošku chybou. Ale BMW rozhodlo, že ho pošle do výroby koncem roku 2013.

2011 Mini Rocketman
Hej! Mini..To je vlastně mini! Tahle věc je jen 11 stop dlouhá (klasické je 12 stop). Marketingový ředitel Mini, Ian Robertson, říká: „Před rozhodnutím, zda Rocketmana začneme vyrábět, budeme velmi pečlivě posuzovat reakce a teprve poté vydáme verdikt“.

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner