Volkswagen Arteon 2019 je působivý, ale bude to stačit, aby se prodával?

Na Chicago Auto Show byl nedávno představen nový Volkswagen Arteon a svět jej opět porovnává s Passatem. Srovnávání s Passatem CC (Comfort Coupé) se už prostě nezbaví. Dokáže ho ale někdy plně nahradit? Nový Arteon je větší, rychlejší a lepší téměř ve všech směrech. Jenže má i své mouchy, zejména cenu.

Nejnovější Volkswagen Arteon není srovnáván pouze se svým předchůdcem Passatem. Svým způsobem je podobný také Audi A5 a šikmá střecha se podobá zase Tesle Modelu S. Arteon jako by si z několika obdivuhodných aut vzal to nejlepší, a ještě k tomu něco přidal.

Vybavení mluví za vše

Nový Arteon přinese do Spojených států osmistupňovou převodovku, pohon předních kol, dotykový displej, LED světlomety, odpružení, 18palcová hliníková kola. Asistent a parkovací kamera jsou poměrně standardem, moc povedený je ale systém zobrazující navigační mapu, informace o vozidle a spoustu dalších věcí ve vizuálně přehledné podobě. Potěšeni budou zejména vyšší lidé, Arteon podobně jako třeba Volkswagen Tiguan nabízí dost místa na nohy. I místo v kufru je štědré, hravě do něj dáte velké kufry i dvoutýdenní nákup.

Volkswagen Arteon

Volkswagen Arteon

Problémem je cena

Arteon je láskou na první pohled. Jenže odhadovaná cena na americkém trhu dosahuje téměř k 45 000 dolarům, což je skoro milion korun. Základní výbava bude sice levnější, nicméně objem vozů prodaných v základní výbavě bývá obecně minimální. Je tedy otázkou, zda budou zákazníci ochotní zaplatit tolik, když by za podobnou částku mohli pořídit auto od luxusnější značky. Však to je nejspíš největší problém Arteonu. Třeba R-line v lákavé černé perleti u nás vyjde na 1,1 milionu Kč.

Budoucnost je možná jinde

Arteon splňuje snad všechno, co by člověk od moderního auta očekával. Nebo ne? I Volkswagen ví, že do budoucna je potřeba zaměřit se na něco ještě trochu jiného. Experimentuje s pohony, například oblíbený model Volkswagen Polo se dá sehnat i s pohonem na CNG. Nedávno představená vize futuristického elektromobilu I.D. Vizzion bude disponovat rovněž autonomním řízením. Sériová výroba by přitom měla začít už v roce 2020.

To všechno je ale zatím jen hudba budoucnosti. Zato Arteon je naprosto reálný. Posadit se za jeho volant můžete třeba v pražské provozovně Auto Podbabská.

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner