Richard Hammond

Richard Mark Hammond, přezdívaný Hammster, se narodil 19. prosince 1969 a je britský televizní moderátor, který  do nedávna moderoval motoristický pořad TOP GEAR společně s Jeremy Clarksonem a Jamesem Mayem.

richard_hammond_1594463c

Svou kariéru odstartoval v několika rozhlasových stanicích, ve kterých moderoval až do roku 2002. Právě v tomto roce vyhrál konkurz na moderátora Top Gearu. Spolu se Jeremym a Jamesem tvořili v pořadu Top Gear velmi silnou trojici a stali se z nich kamarádi i v osobním životě. Po odchodu Jeremyho Clarksona, proto odchází z BBC i on a James May a všichni tři podepisují kontrakt se stanicí Amazon. Právě zde natáčejí novou motoristickou show, jejíž název není ještě znám.

Top Gear: under review by the BBCKromě Top Gearu moderoval i další pořady

Kromě moderování bývalého Top Gearu, moderoval pořad o svérázném pojetí vědy s názvem Braniac, nebo dětský pořad o vědě Blast Lab či populární americkou soutěž Wipeout.

Co jste možná nevěděli

  • Richard je také autorem několika knih.
  • V roce 2006 měl při natáčení nehodu, po které si několik dní pobyl v nemocnici. O nehodě napsal knihu s názvem On the edge: My story – Na hraně: Můj životní příběh.
  • Rád hraje na basovou kytaru a jezdí na kole.
  • Miluje americké auta a některé z nich také vlastní.

richard-hammond-kniha-620_image_620

 

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner