Jeremy Clarkson

Jeremy Charles Robert Clarkson, přezdívaný Jezza, se narodil 11. dubna 1960 a je britský moderátor, žurnalista specializující se na motorismus. Proslavil se především moderováním show TOP GEAR na stanici BBC společně s Richardem Hammondem a Jamesem Mayem.

Jeremy Clarkson

 Z BBC byl v březnu 2015 po rozmíšce s producentem pořadu suspendován, a po jeho odchodu oznámí odchod i May a Hammond. Tato slavná trojice pak podepíše kontrakt se stanicí Amazon, kde v současné době natáčí novou motoristickou show, jejíž název není ještě znám.

top-gear-prima-cool2Jak to začalo?  

Do podvědomí diváků se dostal už v roce 1988, kdy odstartovaly první díly starého Top Gearu, avšak veřejně uznávaným se stal v polovině 90. let, kdy se začal pravidelně objevovat na britských stanicích. Až do roku 2000 uváděl i vlastní show s názvem CLARKSON.

Kromě moderování miluje také psaní  

Jeremy Clarkson má tři děti a je jednou rozvedený. Kromě aut miluje také armádu, rockovou hudbu a psaní, jehož humorný avšak nekorektní styl vzbuzuje často u veřejnosti rozporuplné reakce. Bývá kritizován médii, politiky i širokou veřejností. Pravidelně přispívá svými články do bulvárních novin The Sun i The Sunday Times. Napsal několik humorných knih nejen o autech. V knihách i článcích se rád zmiňuje o své lásce k řízení a zároveň sděluje všem čtenářům svůj pohled na svět.

5

Co jste možná nevěděli

  • Jezza je velkým fanouškem seriálu Star Trek, fotbalového klubu Chelsea FC a rokovou skupinu Genesis, jehož koncertu se v roce 2007 zúčastnil.
  • Veřejnou dopravou jel jen jednou v životě, a to když mu bylo osm let.
  • V roce 2008 obdržela internetová petice: "Udělejte Jeremyho Clarksona premiérem" téměř 50 tisíc hlasů. Oproti tomu petice: "Nikdy nechceme Jeremyho Clarksona za premiéra" dostala 87 hlasů.
  • V roce 2007 byl společně se svými kolegy z bývalého Top Gearu prvními lidmi, kteří dosáhli severního magnetického pólu za volantem automobilu.

 

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner