Za volantem je nejdůležitější bezpečnost

Za volantem je nejdůležitější bezpečnost

Pozornost řidičů ovlivňuje mnoho faktorů. Patří zde stres, omezení v dopravě, konfliktní řidiči na silnicích, špatný zrak, nepozornost i taková věc jako je manipulace s mobilním telefonem. Některé faktory ovlivnit úplně nemůžeme, avšak mnoho z nich ano. Právě třeba držení mobilu.

Při jízdě je manipulace s mobilním telefonem nebezpečná

Mobilní telefon se stal součástí našich každodenních dní. Ulehčuje nám život a mnoho věcí také zjednodušuje, avšak někdy může způsobit i dost „komplikací.“ A řeč je hlavně o situacích za volantem. Řada lidí totiž svůj mobilní telefon neodloží ani zde. Přestože zákon o provozu na pozemních komunikacích zakazuje řidiči při jízdě držet v ruce či jiným způsobem používat telefonní přístroj. Jestliže toto řidič poruší, hrozí mu pokuta i odebrání bodů. V mnoha případech si to ovšem řidiči nedokážou odpustit a za jízdy telefonují či jinak manipulují s přístrojem. Některé studie ukazují, že telefonování za volantem se dá přirovnat jízdě pod vlivem alkoholu. Přitom bezpečnost by měla být na prvním místě.

Je pochopitelné, že mnoho lidí se zkrátka při cestách automobilem bez telefonu neobejdou. A to ať potřebují vyřizovat hovory, nebo svůj mobilní telefon používají ve voze k navigaci. Je ovšem mnoho možností, jak se za volantem chovat bezpečně, neohrozit sebe ani okolí a přitom si vyřídit hovory i sledovat navigaci.

drzak_na_mobil

Držáky na mobily

Problém vyřeší držáky na mobily

Jednoduchým řešením jsou držáky na mobily do auta, které se staly společně s nabíječkou nepostradatelnou výbavou automobilů. S využitím držáků na mobil si vyřídíte hovory, přehrajete oblíbenou hudbu a pomocí navigace lehce dojedete do cíle. Zkrátka zvládnete všechno, budete mít volné ruce a nijak neohrozíte ničí bezpečnost.

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner