Vyzkoušeli jsme skandinávského elegána Volvo S90

Vyzkoušeli jsme skandinávského elegána Volvo S90

Volvo S90 je prý autem pro úspěšné muže. My jsme se v něm při testování skutečně tak cítili. Nadčasový design, pohodlný interiér, vymakané systémy a 192 koní k tomu nás nenechaly chladnými. Z Volva jsme byli nadšení, ačkoliv preference naší redakce leží u jiných značek.

Volvo S90 nemá na trhu moc soupeřů. Konkurovat mu může BMW řady 5, možná Mercedes E-Class, ale tím to končí. Volvo je přesto v mnoha ohledech své. Auto je štíhlé, zadní světla mají klasický tvar písmene C, výrazná je především přední mřížka, jak je u tohoto výrobce zvykem. Silueta je velmi nízká skoro jako kupé. Volvo koupili Číňané, ale skandinávský minimalismus zůstal zachován.

Na silnicích je nečekaně stabilní

Lidé si Volvo kupují zpravidla kvůli komfortu, pohodlným sedačkám, luxusnímu vzhledu. Proto vás možná překvapí, že parádně jezdí. Poradí si i se zatáčkami, zapomeňte na nepříjemné tvrdé pérování. Karoserie je tuhá, podvozek vylepšený dvojitými lichoběžníky a víceprvkovou nápravou. S90 na silnici sedí pevně, cesta s touto čtyřkolkou s 192 koni je zážitkem. Automat řadí rychle a spolehlivě, jízda pro nás byla největším příjemným překvapením.

Interiér vás ohromí

Černá barva čalounění zmenšuje prostor, a tak budete při prvním otevření dveří možná zklamaní. Vše se však změní, až se usadíte. Volvo S90 nabízí spoustu místa, zavazadlový prostor má 500 l. Co se dá automobilu vytknout, jsou menší okna. Na druhou stranu pohled ven usnadňuje 360° kamerový systém a aspoň uvnitř získáte více soukromí.

volvo S90_interier

Líbili se nám zejména asistenti

S90 je plná moderních technologií, které vám usnadní jízdu a zajistí větší bezpečí. Samozřejmostí jsou hlídání mrtvého úhlu, vždyť tuto novinku zavedlo Volvo jako první, a parkující asistent. Horkým lákadlem je pak jízdní asistent Pilot Assist. Ovládá se tlačítky na volantu a funguje z poloviny autonomně. Potěší vás zejména při jízdě v kolonách, ovšem poradí si i při vyšších rychlostech a v ostrých zatáčkách.

Volvo S90 je tady pro všechny, kdo si potrpí na komfort a chtějí originální auto, které nebrázdí české silnice ve velkém. My děkujeme za zapůjčení pražské autopůjčovně OneTwoGO, jízda v S90 byl skvělý zážitek.

Napiš co si myslíš

Komentáře

Jsi fanda Top Gear a Grand Tour? Právě pro Tebe jsou určity tyto trička s originálními motivy!

►Nová kolekce triček na eshopu zde!◄

banner